رعایت نکردن حجاب خیانت در حق دیگران است

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان؛ فاطمه شجاعیان استاد حوزه های علمیه سمنان و مهدیشهر در همایش گوهر علم و عفاف که به مناسبت روز دختر و ولادت حضرت معصومه(سلام الله علیها) با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص عفاف و حجاب ادامه داد: ایشان در این مقوله همواره مردم را به گسترش و احیای امر به معروف و نهی از منکر درجامعه دعوت می کنند.

وی با بیان اینکه پدیده بدحجابی برنامه سازماندهی شده دشمنان علیه ارزشهای دینی و انقلابی ما است، گفت: مسؤولان باید برای اجرای قانون حجاب و عفاف تلاش جدی داشته باشند.

شجاعیان با بیان اینکه پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) به عنوان نماینده دین اسلام جایگاه زن و دختر را در احادیث بسیار مهم و با ارزش بیان کرده است، گفت: دختران خیر کثیر و نعمت هستند.

وی با اشاره به ولادت‌های حضرت معصومه(سلام الله علیها) و ولادت حضرت رضا(علیه السلام) در ماه ذیقعده عنوان کرد: این ایام را دهه کرامت می‌نامند و برکات زیاد مادی و معنوی این دو خواهر و برادر ‌‌در طول تاریخ تشیع بر کسی پوشیده نیست.

*دختران جامعه اسلامی ایران باید حضرت معصومه (سلام الله علیها) را سرمشق زندگی قرار دهند

این کارشناس دینی و مسائل خانواده، افزود: اخلاص، پاکدامنی، ایثار و فداکاری از جمله خصوصیات حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) بوده است که امروزه باید مورد توجه دختران ما قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) با رفتارش با دختر خود نشان داد که اسلام چقدر به زن و دختر اهمیت می دهد ادامه داد:پیامبراسلام دختر را به گل و ریحانه تعبیر کرده است و دختران گوهری در صدف اند و بسیار با ارزش هستند.

وی با بیان این مطلب که می تـوان حضرت معصومه(سلام الله علیها) را الگو و نموداری از فضائل اهل بیت(علیه السلام) دانست، خاطرنشان کرد: دختران جامعه اسلامی ایران باید حضرت معصومه (سلام الله علیها) را سرمشق زندگی قرار دهند و خانواده ها نیز بایستی به دختران محبت و توجه ویژه داشته باشند.

شجاعیان با بیان اینکه در زندگی حضرت معصومه (سلام الله علیها) نکات فراوانی برای الگو گرفتن دختران جوان فراهم است اضافه کرد: حضرت معصومه (سلام الله علیها) به عنوان تنها دختر نمونه در خاندان عصمت و طهارت هستند که در طول عمر مبارکشان ازدواج نکردند.

وی بیان کرد: هم اکنون نیمی از اقشار مختلف جامعه را بانوان تشکیل می دهند بنابراین وجود دخترانی آگاه، توانمند و عفیف، سلامت و توانمندی فرهنگی و اجتماعی جامعه را تضمین می کند.

این  کارشناس بیان کرد: به دلیل ویژگی های خاصی که اسلام برای زنان و دختران قائل شده است احکام خاصی نیز برای آنها در نظر گرفته است.

شجاعیان رعایت حجاب را یکی از این احکام ویژه زنان برشمردوافزود: یکی از دلایل حجاب که برای زن در نظر گرفته شده، این است که زن می تواند مدیریت کند و به وسیله حجاب هم خودش را حفظ کند و هم مردان جامعه را می تواند حفظ کند.

وی با بیان اینکه رعایت حجاب دلیل بر ضعف ما نیست، اضافه کرد: اگر حجاب را رعایت نکنیم اول به خودمان ضربه می زنیم و بعد هم به همه افراد جامعه اعم از زن و مرد ضربه خواهیم زد.

وی با اشاره به این که تهاجم فرهنگی غرب و جنگ نرم امروز جوانان و قشر بانوان جامعه را هدف قرار داده است، ادامه داد: بانوان با الگو قرار دادن حضرت معصومه(سلام الله علیها) در ابعاد گوناگون و درس گرفتی از سیره اخلاقی و علمی ایشان می توانند دسیسه های دشمن را خنثی کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =