مسؤولان در اجرای فریضه امر به معروف ثابت‌ قدم باشند

 

به گزارش خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام ابراهیم حاتمی در گفت‌وگو با این خبرگزاری با بیان اینکه تمام آحاد جامعه برای داشتن جامعه‌ای سالم وظایفی دارند، اظهار کرد: نخستین وظیفه انبیای الهی امر به معروف و نهی از منکر است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا امر به معروف و نهی از منکر را یکی از واجبات دینی عنوان کرد و افزود: جامعه‌ای موفق است که این فریضه واجب به خوبی در آن جامعه پیاده و نهادینه‌سازی شود.

وی سبقت گرفتن در کار نیک را از ویژگی‌های عبادی انسان‌های صالح ذکر کرد و یادآور شد: اگر در جامعه اسلامی امر به معروف و نهی از منکر مورد غفلت قرار گیرد اشرار بر آن جامعه مسلط می‌شوند و این می‌تواند یک تهدید جدی برای تخریب ارزش‌های اسلامی باشد.

حاتمی با تصریح بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای سه مرحله قلبی، زبانی و عملی است، خاطرنشان کرد: مرحله سوم آن به دست حکومت اسلامی تحقق می‌یابد و این مهم باید با نهایت محبت، ادب و احترام انجام شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن با توسل به ابزارهای ضدفرهنگی در تلاش برای ترویج بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه اسلامی است، افزود: مسؤولان استانی و شهرستانی مربوطه و فعال در امور فرهنگی باید از همان راهی که دشمن نفوذ کرده، نفوذ کنند تا نقشه‌ها و توطئه‌های ضدفرهنگی ابرقدرت‌های منطقه خنثی شود.

این مسؤول، احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند عزم ملی دانست و گفت: تمام مردم و دستگاه‌های اجرایی مربوطه باید در صحنه حضوری فعال و مستمر داشته باشند.

وی یادآور شد: مسؤولان استانی و شهرستانی باید حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را در رأس امور قرار دهند و در اجرای این فریضه واجب دینی ثابت‌قدم باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − چهار =