گرفتار مصداق شدن، ظلم به فریضتین است

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی ، سید عبدالله ارجائی دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر خراسان رضوی در جمع اعضاء مجاهدان معروف استان که متشکل از فرماندهان وبازنشستگان بسیج و سپاه خراسان رضوی هستند اظهار داشت: در گذشته نبود قانون بهانه ای برای برخی افراد وحتی مسؤولان برای سرپوش گذاشتن برکم کاریهایشان بود. قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نه تنها دهان یاوه گویان را بسته بلکه حجت را بر دلسوزان انقلاب و اسلام تمام کرده است. در این قانون به صراحت معروف و منکر برای اولین با تعریف شده طبق این قانون از احوال شخصی افراد مانند صله رحم تا مسائل اجتماعی از جمله ایستادن پشت خط عابر پیاده در چراغ قرمزها و…. را شامل می شود. در این قانون هم کار فرهنگی و هم عملی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر قانونی شده و البته سهم مردم و دولت هم مشخص شده است.

ارجائی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: خوشبختانه انسجام در خراسان رضوی موجب ارتقاء جایگاه این استان در حوزه های مختلف شده است. جایگاه استان و شهر مقدس مشهد می طلبد دست در دست هم داده و در مسیر تحقق و اقامه امر به معروف و نهی از منکر گام های موثری برداریم. متاسفانه هنوز در حوزه امر به معروف و نهی از منکر گرفتار مصادیق هستند و این امر یعنی کنترل سطح و جایگاه فریضتین و قراردادن آن در سطح یک مصداق.

ارجائی گفت :مجاهدان معروف باید، مجاهدان معروف بمانند و مانند گذشته که در جنگ ۸ساله بار دیگر اسلام و نظام بودن امروز هم به کمک احیاء اسلام ناب محمدی باشند. اینکه چرا جامعه در مقابل مسوولیت پذیری بی تفاوت است؟ اعضاء مجاهدان معروف که خود زمانی از مدیران نظام بوده و دارای تجربه هستند باید از مسؤولان در خصوص عملکرد شان سوال کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + دو =