امر به معروف و نهی از منکر از ویژگی‌های بارز پیامبران و معصومین است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام حسینعلی یزدان‌دوست رئیس تبلیغات اسلامی زرندیه در نشست اعضای ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر زرندیه اظهار کرد: از مهم‌ترین احکام و فرائض دین مبین اسلام امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از ویژگی‌های بارز پیامبران و معصومین(علیهم السلام) بود، تصریح کرد: اگر چه در این زمینه آیات و روایات متعدی وارد شده است، اما عملا مورد بی‌مهری و بی‌توجهی اکثر مسلمانان و حکومت‌های اسلامی قرار گرفته که با مطالعه تاریخ اسلام روشن می‌شود بی‌مهری به فریضه مذکور سابقه‌ای بسیار طولانی دارد.

این مقام مسؤول افزود: وظفیه مصلحان و دلسوزان و دین مداران در این زمان بسیار سنگین است، همه وظیفه دارند تا به هر نحوی که میتوانند در باره امر به معروف و نهی از منکر فعالیت کنند.

یزدان‌دوست بیان داشت: باید از هر فرصتی استفاده و مردم را با اهمیت امر به معروف و نهی از منکر آشنا کرد، اگر مردم هوشیاری لازم را در این خصوص به دست آورده و روش صحیح و عمل کردن به این وظیفه را بیاموزند، هم عملکرد خود را اصلاح می‌کنند و هم اشتباهات مدیران را متذکر می‌شوند.

این مسؤول فرهنگی اظهار داشت: البته این مسأله به فرهنگ سازی گسترده نیاز دارد که جز با مساعدت مسؤولان فرهنگی به انجام نخواهد رسید.

یزدان‌دوست با اشاره به تهدیدهایی که در فضای مجازی وجود دارد، گفت: فضای مجازی، به عنوان فضای دومی از زندگی واقعی است که مانند فضای واقعی، نیازمند فرهنگ‌سازی است.

وی افزود: این فرهنگ، همان گونه که در فضای واقعی، از عوامل متعددی مانند عرف، شرع، وضعیت اقتصادی و معیشتی، سطح تحصیلات و غیره ناشی می‌شود، در فضای مجازی نیز از همین عوامل تاثیر پذیرفته و بر همین عوامل نیز تاثیر می‌گذارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =