اسلام با آزادی موافق است که در چارچوب قانون باشد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین موسی سالمی در خطبه‌های نماز جمعه شهریار که در مصلای این شهر و با حضور پرشور مردم برگزار شد، بعد از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معاصی، اظهار کرد: چند هفته‌ای است درباره علل ترک امر به معروف و نهی از منکر صحبت می‌کنیم.

امام جمعه شهریار بیان کرد: گفتیم برخی می‌گویند به ما چه ربط دارد که مردم چه می‌کنند و برخی می‌گویند امر به معروف و نهی از منکر خلاف آزادی مردم است و آمران به معروف و ناهیان از منکر با آزادی مشکل دارند.

وی تصریح کرد: باید پرسید که چرا در دنیا آزادی مطلق وجود ندارد، جواب آن است که آزادی مطلق خلاف عقل است، آیا بدن انسان آزادی مطلق دارد تا همه چیز را بخورد؟

سالمی ادامه داد: آیا بدن انسان در انجام هر کاری قدرت و آزادی مطلق دارد، ما موجود هستیم و موجود محدود و موصوف است.

امام جمعه شهریار خاطرنشان کرد: وقتی موجودی محدود هستیم صفات ما نیز محدود بوده و آزادی نیز از صفات انسان است.

وی گفت: حتی پیامبران و ائمه اطهار(علیهم السلام) نیز مطلق نیستند و آزادی مطلق در هیچ منطق و عقل سلیمی نمی‌گنجد، مگر می‌شود هر کس هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد.

سالمی اظهار کرد: در کجای دنیا دیده‌اید آزادی بی‌قید و شرط باشد؟ به برخی می‌گویم چرا فرزندت را امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنی، آنها در جواب می‌گویند این کار با آزادی در تضاد است اما باید بدانند که کار آنها با روش پیامبر در تضاد است.

وی بیان کرد: اسلام با آزادی موافق است که در چارچوب قانون باشد، امر به معروف و نهی از منکر یعنی محدود کردن آزادی‌های خلاف عقل و در چارچوب قانون قرار دادن آن، اسلام مخالفتی با آزادی ندارد، بلکه مخالف آزادی بی‌قید و شرط است.

امام جمعه شهریار تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر از بین برنده آزادی نیست، بلکه در چارچوب قرار دادن آزادی است.

وی خاطرنشان کرد: کسی که از مجرم دفاع می‌کند خود مجرم است، مؤمن چرا باید برای مجرم ریش گرو بگذارد، چراکه این آبرو باید برای امر به معروف و نهی از منکر خرج شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 3 =