اجرای امر به معروف و نهی از منکر از حرف تا عمل فاصله زیادی دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام موسوی امام جمعه شازند در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شازند گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از لوازم و واجبات اجتماع سالم و صالح است و گسترش آن مانع از نفوذ و تهاجم دشمنان خواهد شد و در اهمیت آن همین بس که حضرت امام حسین (علیه السلام) در راه انجام آن جانش را فدا کرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از خصیصه های هر جامعه اسلامی امر به معروف و نهی از منکر است که به سالم سازی جامعه کمک میکند، تصریح کرد: هر جامعه ای مسلح به عفاف و حجاب باشد از ناهنجاری اجتماعی در امنیت خواهد بود.
*اجرای امر به معروف و نهی از منکر از حرف تا عمل فاصله زیادی دارد

امام جمعه شازند ضمن اعلام نارضایتی خود از برنامه های مرتبط با ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: علی رغم اهمیت بسیار بالای این دو فریضه الهی و جلسات متعدد برگزار شده، اما متاسفانه موضوعات در حد حرف باقی مانده است و این فرائض در جامعه درست اجرا نمی شوند.

 

وی با بیان اینکه جلسات برگزار شده نتیجه قابل توجهی در بر نداشته است ادامه داد: در برگزاری جلسات، فاصله حرف تا عمل بسیار زیاد است.

نماینده ولی فقیه در شهر شازند ضمن گلایه از وضعیت عفاف و حجاب در جامعه یادآور شد: قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز روی کاغذ آمده ولی تا عمل فاصله زیادی دارد و حمایتی از آمران به معروف و ناهیان از منکر انجام نمی شود.

در ادامه این جلسه سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: نگه داشتن نظام با قوت از جمله امورات بسیار مهم در برهه های زمانی است چرا که هجمه های دشمن بسیار وسیع و گسترده است.

وی با بیان اینکه برخی افراد در جامعه ما، کشور ما را به سمت احزاب و دسته دسته شدن بردند و خودمان را مشغول خودمان کردند، اظهار کرد: اما از طرف دیگر دشمن کار خودش را می کند و تمام سعی آن بر دور نگه داشتن ما از آرمان های امام و رهبری و نظام است.

 

وی در اشاره به مقوله امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: در بحث امربه معروف و نهی از منکر حرف زیاد هست و افراد برداشت های متفاوتی دارند که بجز در بر داشتن ساختار، باید از قانونی که خداوند قرار داده استفاده ببریم چرا که خداوند در تمام موضوعات نسخه تجویز کرده است.

فرمانده سپاه روح‌الله با اشاره به تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر گفت: منشور قانون اساسی به عنوان بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی در کشور برای تمامی اقدامات حاکمیتی قانون دارد، از این رو برای احیای این فریضه قانون لازمه مصوب و مبنای کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرار گرفت.

کریمی در ادامه به وظایف و برنامه های اجرایی در ستادهای امر به معروف و نهی از منکر اشاره و اظهار کرد: تشکیل مستمر جلسات در شهرستان ها ماهی دو بار، تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در بدنه اجرایی جامعه، اعمال قانون که نباید صرفا جنبه سلبی به خود بگیرد، اعلام مطالبات ستاد شهرستان از مرکز استان به منظور فعال شدن ستاد استانی از جمله موضوعات مربوط به این ستاد است.

وی در ادامه تصریح کرد: تشکیل اتاق فکر در ستادهای شهرستان به منظور احصای معروفات و منکرات و عملیاتی کردن کار پژوهشی از دیگر نکاتی است که در ستاد استانی مطرح شده و بنا داریم هر کار علمی که در این حوزه صورت گرفت با تامین اعتبار و حمایت لازم ضمن اجرایی کردن آن را به کل کشور تعمیم دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =