امر به معروف و نهی از منکر کارآمد ترین شیوه تعامل اجتماعی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد؛ نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر پایگاه نفیسه حوزه مقاومت مهدیه ناحیه مرکزی یزد با حضور دبیر و اعضای شورای امر به معروف پایگاه برگزار شد.

“سجادفر” دبیر امربه معروف پایگاه ،امر به معروف را دعوت و تشویق به خوبی ها و نهی از منکر را مانع شدن از بدیهای ندانسته و ناشناخته عنوان نمود و افزود: در مسائل اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه عمومی است.

وی با تاکید بر همراهی دل و زبان در این فریضه اظهار داشت: کسی که مردم را به نیکی امر و از بدی دور می کند ولی خود به آن عمل نمی کند مشمول لعنت خداست.

دبیر امر به معروف پایگاه با بیان اینکه اگر معنای امر به معروف و نهی از منکر معلوم باشد شیرین ترین کار و کارآمد ترین شیوه تعامل اجتماعی برای همکاری در ایجاد نظم اجتماعی است، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید صادقانه باشد و ما باید این فریضه را اول از خودمان شروع کنیم و بعد به خانواده و مردم برسانیم.

سجاد فر در ادامه اذعان داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی و عام است، عام است یعنی انجام آن برای همه افراد واجب است مانند نماز که بر هر فرد مکلفی واجب است ولی انجام آن به خود افراد و تلاش آنها بستگی دارد مانند تلاش افراد برای ادای نماز اول وقت یا آخر وقت.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =