امر به معروف پشتوانه محکمی برای فرهنگ عمومی جامعه است

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، حجت‌الاسلام فخرالدین میرزایی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی نی‌ریز در دیدار با رئیس منطقه شرق ادارات تبلیغات اسلامی استان فارس گزارشی از وضعیت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در سطح شهرستان را بیان کرد و گفت: کار فرهنگی نیازمند حرکتی جهادی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ عمومی ما در سال‌های اخیر دستخوش نابسامانی‌های فراوان بوده است، افزود: این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد لذا احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می‌تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نی ریز با تصریح اینکه احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می‌تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد، تصریح کرد: رویکرد مسؤولان در این عرصه باید مبتنی بر استفاده از نقد و نظر کسانی باشد که به دلیل ارتباط دائمی و مستمر با مسائل فرهنگی، آسیب‌ها و ضعف‌های آن را می‌شناسند و قادرند نوری را فراراه مسؤولان، برای رسیدن به نتیجه مطلوب روشن کنند.

در ادامه حجت‌الاسلام امیر جنگجو، رئیس منطقه شرق فارس و اداره تبلیغات اسلامی جهرم با تشکر از فعالیت‌های اداره تبلیغات اسلامی نی‌ریز یکی از اهداف اصلی تبلیغات اسلامی را نشر و گسترش فرهنگ دینی در جامعه دانست و گفت: در این راستا نباید از هیچ تلاش و کوششی دریغ کرد.

وی، توسعه فرهنگ و احکام و معارف اسلامی و دعوت از مردم به حضور پر‌شور در مناسبت‌های ملی و مذهبی را از جمله وظایفی دانست که روحانیون باید توجه بیشتری به آن داشته باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =