امر به معروف و نهی از منکر در جامعه متولی ندارد

 

به گزارش نگاه آزاد؛ محمد کیارش استاد دانشگاه و کارشناس ارشد جامعه شناسی در جمع دانشجویان دانشگاه های مازندران با اشاره به لزوم ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: امر به معروف و نهی از منکر تاثیر بسیاری در حفظ نظام اجتماعی دارد و هرکس باید تلاش کند تا قدم موثری در این مسیر بر دارد.

وی افزود: این دو فریضه دارای بخش های مهمی هستند که باید در جامعه اسلامی پیاده شوند اما متاسفانه مسئول و متولی مشخصی برای این موارد در کشور دیده نشده است.

این استاد جامعه شناسی با اشاره به اینکه باید بانیان امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به صورت شفاف شناسایی و معرفی شوند، ادامه داد: حفظ عزت و آبروی ملت ایران، اعتلای فرهنگ اسلامی، تربیت نیروهای انسانی متعهد و کارآمد و همگانی کردن اخلاق اسلامی با امر به معروف و نهی از منکر میسر می شود.

کیارش با اشاره به لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تصریح کرد: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر به صورت لسانی و با لحن مهربانانه و ادب اسلامی در جامعه بسیار تاثیر گذار است.

وی با اشاره به اینکه امروز یکی از معضلات اجتماعی، موضوع بی حجابی در جامعه است، تاکید کرد: اینکه حجاب اسلامی به چه صورتی است و حجاب چه اندازه‌ها و محدودیتهایی در جامعه اسلامی دارد یکی از مواردی است که متاسفانه هنوز هیچ قانون خاصی در رابطه با آن وجود ندارد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه امروز وضع حجاب در برخی نقاط تهران به سمت کشف حجاب رفته است، گفت: وضع حجاب در برخی مناطق به حدی رسیده است که برخی گردشگران خارجی اذعان می کنند که ما در کشور کمتر از ایران تحریک می شویم.

کیارش در ادامه با اشاره به خاطره ایی از برخورد با یک گردشگر آلمانی گفت: این گردشگر پس از مشاهده وضعیت لباس زنان در برخی نقاط تهران به من گفت، در جامعه ما تمام زنانی که فاحشه هستند، از این نوع لباس ها می پوشند.

وی در پایان با بیان اینکه نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توطئه های فرهنگی دشمنان را خنثی می کند، تصریح کرد: برنامه ریزی مسؤولان و تلاش برای احیای امر به معروف و نهی از منکر ضرورت مهم جامعه و نیازمند عزمی ملی است و باید در این عرصه از ظرفیت خرد جمعی و مشارکت گسترده مردم سود برد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − شانزده =