ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی بزرگ‌ترین معروف است

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، آیت‌الله محمدنقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، در نشست ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر این استان، اظهار کرد: در طول سال ناهنجاری‌هایی در سطح جامعه مشاهده می‌شود که ما نگران هستیم و دوست داریم که این ناهنجاری‌های در جامعه وجود نداشته باشد.

وی، بابیان اینکه ناهنجاری‌هایی مانند بدحجابی، بی‌حجابی، مفاسد اخلاقی و مواد مخدر که صورت کم‌وبیش در کشور و استان هم وجود دارد، افزود: بحث امر به‌ معروف در عرصه‌های مختلف را باید در جامعه تداوم ببخشیم و نظام سلطه برای بدحجاب کردن و بی‌حجاب کردن زنان و دختران ما یک پروژه عظیم در قالب ماهواره و شبکه مجازی دارند که بحث بی‌حجابی را در سطح جامعه گسترش دهند.

امام‌جمعه ایلام، یادآور شد: در عرصه‌های که توانایی داریم زمینه فعالیت هست باید کارکرد و بخش عظیم مبارزه با بدحجابی با فعالیت‌های فرهنگی انجام می‌شود اما برخی از باندها و شبکه‌هایی وجود دارند که مأمور هستند فرهنگ بی‌حجابی را در سطح جامعه ترویج دهند که باید با این افراد به‌صورت جدی برخورد کرد و هیچ مسامحه‌ای نباید صورت گیرد.

آیت‌الله لطفی، با اشاره به اینکه یک از بحث‌های روز جامعه اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: همه مسؤولان به این فرمایش مقام معظم رهبری پی برده‌اند که تنها راه برون‌رفت از مشکلات برای برخورد با تحریم‌ها و خنثی کردن تحریم‌ها، بحث اقتصاد مقاومتی است و بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری تنها راه نجات اقتصاد و توجه به معیشت مردم، اقتصاد مقاومتی است.

امام‌جمعه ایلام، تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید زمینه‌های که در استان ازجمله کشاورزی،دامداری و صنایع‌دستی وجود دارد را فعال کرد که دولت اهتمام جدی نسبت به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارد و در استان بزرگ‌ترین معروف هم ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی است که باید به‌عنوان یک فرهنگ همگانی در سطح جامعه گسترش و مردم در تحقق این شعار، به‌ عنوان یک کار جهادی شرکت کنند.

آیت‌الله لطفی، بابیان اینکه کار تبلیغی و رسانه‌های نیز باید انجام شود و نسبت به کارهاییکه در استان صورت گرفته اطلاع‌رسانی لازم را در زمینه ترویج و معرفی کارآفرینان داشته باشند، افزود: اولین راهکار برای تحقق اقتصاد مقاومتی رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی است تا اقتصاد رونق پیدا کند و اشتغال ایجاد شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − شانزده =