احساس تعهد نسبت به سرنوشت جامعه از محورهای مهم امر به معروف است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهرام نصراللهی‌زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان سه‌شنبه شب در جلسه مدیریت فرهنگی، اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به ضرورت فعالیت‌های ایجابی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: اجرای صحیح و قانونی تصمیمات و وظایف دستگاه‌های دولتی یکی از مهم‌ترین مصادیق امر به معروف است.

وی افزود: چندین موضوع در دستور کار این مدیریت قرار گرفته و ما امیدواریم در سال‌ جاری با تمرکز بر روی این موضوعات به این فریضه مهم بیشتر توجه شود.

این مقام مسؤول تاکید کرد: یکی از موضوعات مهم که در سال‌ جاری در دستگاه‌ها و ادارات بر روی آن بسیار تمرکز خواهد شد، موضوع قانون‌گرایی و الزام به رعایت قانون در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است.

وی گفت: صرفه‌جویی در دستگاه‌ها و نهادهای اداری از مقولات مهم دیگری است که در دستور کار قرار گرفته و از هزینه‌های غیرضروری باید با جدیت پیشگیری شود.

نصراللهی‌زاده تصریح کرد: منابع دولتی محدود است و آن را باید به‌صورت صحیح در راستای خدمت به مردم هزینه کرد و این خود یکی از معروفات مهم است.

وی مقوله دیگر را ترویج اخلاق حرفه‌ای و تاکید بر رعایت آن نام برد و گفت: اقشار مختلفی در جامعه متصدی خدمت به مردم هستند و این افراد که در نهادها و دستگاه‌های دولتی هستند، باید دلسوزانه و مسؤولانه انجام خدمت بکنند.

نصراللهی احساس تعهد اجتماعی، احساس مسؤولیت نسبت به سرنوشت جامعه، توجه به نیازمندان در لابلای زندگی پرزرق و برق امروزی و همچنین تقویت روحیه نوع دوستی و دیگر خواهی را از محورهای مهم امر به معروف و نهی از منکر نام برد.

وی ابراز امیدواری کرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سال‌جاری تلاش کنند در عرصه عمومی با تقویت این مفاهیم وظیفه خود را در مقابل فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر به انجام برسانند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + چهارده =