باید رویکرد در جامعه این بشود که همه مسؤولیم

 

به گزارش ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر وحید پیام نور مدیر روابط عمومی ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان گلستان در جلسه شورای معاونین این ستاد گفت: در برنامه‌های امسال، شعار “همه مسئولیم” کلیدواژه و محور عناوین ایام هفته امربه‌ معروف و نهی از منکر انتخاب‌شده. این انتخاب هوشمندانه است و واقعیت امربه ‌معروف و نهی از منکر جز این نیست. باید این رویکرد در جامعه تقویت شود که همه مسئولیم.

وحید پیام نور در ادامه گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر، از مصادیق مسئولیت‌پذیری شهروندان در مدنیت اسلامی است که می‌تواند در مباحث مربوط به سرمایه اجتماعی اثربخش بوده و تأثیرات خوبی بر نظام فرهنگی کشور داشته باشد .

وی افزود: کار تشکیلاتی اساساً ثمربخش است و دین اسلام تأکید فراوانی بر اتحاد، فعالیت گروهی و تشویق یکدیگر به امر خیر دارد. تعاون یکی از مصادیق کار گروهی است.

وی با اشاره به جایگاه سازمان‌های غیردولتی و مردم‌نهاد در فرهنگ‌سازی گفت: اینکه گروهی مردمی برای هدفی گرد هم بیایند از نیازهای هر کشور است اما در همه جای جهان قانونمند بودن سازمان مردم‌ نهاد اهمیت ویژه‌ای دارد. بر مبنای قانون ممکن است یک جمعیت یا سازمان مردم‌ نهاد در گستره ملی مجاز به فعالیت باشد ولی همه می‌دانند که دفاتر و نمایندگی‌های آن تشکل برای فعالیت در خارج از مرکز قانونی ثبت‌ شده نیازمند طی مراحل قانونی است.

مدیر جلسات اتاق فکر ستاد افزود: در جلسات اتاق فکر؛ بارها در خصوص امکان استفاده از ظرفیت و حمایت مالی خیرین و واقفین در خصوص برنامه‌های ستاد و سازمان‌های مردم‌ نهاد این حوزه بحث شده و امسال تشکیل مجمع خیرین و واقفین امر به‌ معروف و نهی از منکر در برنامه‌های ابلاغی مرکز نیز گنجانده‌ شده. باید به این عزیزان یادآوری کنیم که خیرات و موقوفات برای ذکر و یاد امام حسین (علیه السلام) باقیات‌الصالحات است حال از خود بپرسید خیرات و موقوفات در راه هدف آن امام در چه جایگاهی قرار می‌گیرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =