دست بسیج را در انجام امر به معروف و نهی از منکر بستند

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی خمینی شهر با اشاره به دهه کرامت و میلاد هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت گفت: امام رضا(علیه السلام) برای شیعه بسیار تلاش کرد و خداوند فرصتی پیش آورد که در کنار خلیفه درغگوی به ظاهر شیعه قدم بردارد و از ورود به ایران ترویج تشیع و اسلام را شروع کند و همه مردم کشور مدیون این امام رئوف هستند.

وی مهمترین واجب در جامعه را امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و گفت: بسیاری از مشکلات و هنجارشکنی های موجود در جامعه و کم اهمیتی به حجاب و دیگر مسائل ثمره امر به معروف و نهی از منکر نکردن است و منجر به افزایش گناه و فساد در بین مردم می شود.

آیت الله رحیمی با بیان اینکه بسیاری از مردم جامعه نسبت به این واجب فراموش شده بی توجه هستند ادامه داد: همه مردم جامعه نسبت به این موضوع که از دستورات دینی است، موظف به انجام هستند.

وی تصریح کرد: زمانی توسط نیروهای بسیج امر به معروف و نهی از منکر در شهرها صورت می گرفت و باعث می شد تا عده ای از انجام منکر خجالت بکشند اما با بی مسئولیتی عده ای از این اقدام بسیار خوب بسیج جلوگیری شد و دست بسیج را در انجام امر به معروف و نهی از منکر بستند تا نتواند به درستی این وظیفه شرعی و دینی را به جای آورد.

امام جمعه خمینی شهر اضافه کرد: با چنین اقداماتی قدرت بسیج را محدود و فقط اسمی از بسیج در هر کوچه و محله ای یا در مکان های عمومی پابرجا مانده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج صدام را نابود کرد و آمریکا را به خاک مالید اظهارکرد: جنگ دوم که جنگی فرهنگی است چندین برابر بدتر و سخت تر از جنگ نظامی است و برخی اجازه داده اند فرهنگ غربی به راحتی وارد کشور شود.

آیت الله رحیمی با تاکید بر سخنان رهبر معظم انقلاب که جوانان را افسران جنگ نرم خطاب کردند، افزود: چرا از افسران جنگ نرم پشتیبانی نمی کنید، چرا برخی اجازه فعالیت به افسران دلسوز جوان جنگ نرم را در جامعه نمی دهند.

وی بیان کرد: عفت جامعه با چنین مسائلی حفظ نخواهد شد، باید این واجب فراموش شده را اهمیت داد و در دانشگاه، بازار، خانواده، خیابان و… جرات امر به معروف و نهی از منکر را داشته باشیم

خطیب جمعه خمینی شهر هشدار داد: برخی به دنبال تحمیل کردن فرهنگ غلط غربی و ترویج بی حیایی در بین مردم جامعه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 2 =