هتک حرمت بانوی محجبه در حاشیه برگزاری کنسرت در ملارد و کشیدن چادر از سر ،اولین نتیجه فرهنگی برای مردم

 

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از پایگاه خبری اقتدار ملارد ، پنج شنبه شب گذشته کنسرت رضا صادقی در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید ثمری شهرستان ملارد برگزار شد . همانند اکثر کنسرت های برگزار شده این مراسم نیز خالی از حاشیه نبود .

*برگزاری کنسرت مسیری مسموم برای پنهان سازی کم کاری مسئولین در حوزه فرهنگ
در روز های سرد فرهنگ و خواب زمستانی مدیران فرهنگی که موجب شده است تا رهبر انقلاب به جای تمرکز بر مدیریت فرهنگی کلان ، با بیان جملات و خطاب های هشداردهنده ، دست اندرکاران فرهنگ این مرز و بوم را نسبت به ولنگاری فرهنگی بیدار کنند . امروز شاهد آن هستیم که این بیداری نه تنها صورت نگرفته است بلکه همان ولنگاری ها موجب هتک و حرمت ها به مقدسات و ارزش ها را فراهم نموده است .

برگزاری کنسرت های سرا پا آلوده و شبهه ناک به معصیت الهی یکی از آن دست برنامه های ضد فرهنگی است که نه تنها در آن ثمره ای از فرهنگ وجود ندارد بلکه چه از منظر شرعی و چه از نظر عرفی باعث فساد و گسترش گناه در جامعه می شود .

آیت‌الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد مقدس در خصوص برگزاری کنسرت با بیان اینکه مسئله موسیقی مربوط به فتاوای مراجع تقلید است، برگزاری کنسرت را از مسئله موسیقی مجزا دانست و تصریح کرد: کنسرت حاشیه‌ای ابتذال‌آفرین دارد، چراکه اظهار هیجان در حاشیه کنسرت‌ها شکلی از گناه است که در زندگی اجتماعی ما بروز کرده است.

وی با تأکید بر اینکه کنسرت عین آلودگی و ناخوشی است و جامعه را فاسد کرده و حلاوت شیطانی به جوان القا می‌کند، افزود: هیجان‌های نامشروع حتی اگر در حاشیه کاری مقدس ایجاد شوند، همراهی با ابتذال و حرام است.

آیت الله احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری برخی کنسرت‌های موسیقی در کشور می گوید: این کنسرت‌های موسیقی غلط و قهر با خدا و اقدامی ضد فرهنگی است.

*هتک حرمت به حجاب فاطمی و کشیدن چادر از سر بانوی آمر به معروف
به گفته منابع آگاه پنج شنبه شب گذشته در حاشیه برگزاری کنسرت رضا صادقی در ملارد و پس از پایان مراسم خانم محجبه ای در حین خروج از سالن برگزاری کنسرت به یک خانم بدحجاب با پوشش خارج از عرف بر می خورد . این خانم محجبه در راستای انجام واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر ، با تذکر به وی از او می خواهد تا روسری افتاده از سرش را درست نموده و موهای خود را از چشم نا محرمان بپوشاند و کمی هم در حفظ حجاب خود دقت نماید .

خانم بدحجاب با پرخاشگری تمام شروع به استفاده از الفاظ رکیک و به دور از شئونات انسانی خطاب به وی می نمیاد . در پی بالا گرفتن مشاجره لفظی خانم بدحجاب به کمک شوهر و اطرافیان خود به خانم آمر به معروف حمله ور شده و علاوه بر هتک حرمت و کشیدن چادر از سر وی ، او را مورد ضرب و شتم قرار می دهد.

همسر خانم محجبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری اقتدار ملارد با اشاره به وضعیت جسمانی و روحی همسرش گفت : اگرچه همسرم مورد ضرب و شتم قرارگرفته اما در حال حاضر وضعیت جسمانی او به لطف خدا خوب می باشد اما وضعیت روحی وی به دلیل ناسزاها و دشنام ها و همچنین کشیده شدن چادر از سرش بسیار نامناسب است .

وی افزود : همسر بنده شب حادثه به همراه فرزندان کوچکم به مراسم رفته بود و در پی وقوع این حمله تمام تلاش خود را برای نجات جان کودکان و حفظ حجاب خود می گذارد . متاسفانه افرادی که به خانم بنده حمله ور شده بودند علاوه بر کشیدن چادر ، به روسری او نیز حمله می کنند که ممانعت همسرم باعث جلوگیری از اتفاقات بدتر می شود .

وی اذعان کرد: متاسفانه در لحظه بروز این درگیری و هتک حرمت به حجاب یک خانم به عنوان والاترین ارزش یک زن مسلمان و شیعه ، ماموران انتظامی و حراست مراسم تنها به مشاهده حادثه پرداختند و هیچ گونه کمکی به وی نکردند .
*هتک حرمت حجاب اولین نتیجه فرهنگی برگزاری کنسرت در ملارد
برگزاری همایشی ضد فرهنگی در شهرستان ملارد که سابقه فرهنگی چند صد ساله دارد نه تنها نتوانست کمکی به فرهنگ مردم نماید بلکه با رخداد حادثه ای این چنین دردناک به مسئولین ثابت کرد باید به صورت ریشه ای به فکر ساختار مدیریت فرهنگی شهرستان باشند . متاسفانه در سال های گذشته فرهنگ و هنر کشور بیش از پیش مورد بی توجهی مسئولین قرار گرفته است تا جایی که در یک مراسم شهرستانی با موضوع فرهنگی مسائل شرعی و دینی و همچنین مهم ترین ارزش های دینی هتک حرمت می شوند .

*خانواده بیش از ۲۷۰ شهید شهرستان ملارد منتظر برخورد مناسب و جدی با خاطیان این فاجعه
مردم شهرستان ملارد با تقدیم بیش از ۲۷۰ شهید گلگون کفن در دوران هشت سال دفاع مقدس و همچنین در دفاع از حرم اهل بیت (علیهما السلام) نشان دادند در راه دین و ارزش های اسلامی از دادن جان هم هراسی ندارند . مردم ملارد ۲۷۰ فرزند خود را در راه دفاع از ناموس شیعه هدیه کردند تا نگاهی چب به حجاب فاطمی ناموسشان نیفتد چه برسد به آن که چادری از سر بانویی کشیده شود . مطمئنا مردم شهید پرور شهرستان ملارد از رویداد چنین فجایعی چشم پوشی نخواهند کرد.

به نظر می رسد این موضوع باید با اهتمام جدی از سوی مسئولین پیگیری شود و برخورد مناسبی در راستای جواب گویی به اذهان عمومی انجام پذیرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 17 =