مسؤولان درباره حجاب و عفاف تنها خوب حرف می‌زنند

به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد؛ محمد محمدی پناه جانشین ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان یزد؛ در خصوص ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: این مهم وظیفه‌ای همگانی است که باید مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت و برای مقابله با تهاجم فرهنگی داشته باشند.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری نمایشگاه‌ها در عرصه‌های مختلف اظهار کرد: پیوست فرهنگی یکی از برنامه‌هایی است که ستاد امر به معروف و نهی از منکر به منظور سالم‌سازی اجتماعی و امنیت در نمایشگاه‌ها اجرا می کند.

محمدی پناه در خصوص فرموده مقام معظم رهبری مبنی برعدم استفاده از کالا‌های خارجی و نمادهای غربی، خاطر نشان کرد: قبل از برگزاری نمایشگاه «لوازم آرایشی و بهداشتی» جلسه‌ی هماهنگی با حضور مسئولان استان و اعضای ستاد به همین منظور برگزار و قرار شد گروه‌های امربه معروف و نهی از منکر به صورت نامحسوس مسؤولیت خود را در این زمینه انجام دهند.

این مسئول تصریح کرد: متاسفانه شروع برنامه‌ها خلاف مصوبات جلسه هماهنگی بود و متولیان بدلیل نداشتن فرهنگ غنی دینی در زمینه اجرای ابلاغیه پیوست فرهنگی کوتاهی کردند.

وی در خصوص هنجارشکنی‌های متعدد که در نمایشگاه‌ها به چشم می‌خورد، افزود: دستگاه‌های مربوطه تمام فکر و ذکرشان را معطوف به مسائل کلیشه‌ای کرده‌اند و از سرمایه‌گذاری در اخلاق و فرهنگ غافل شده‌اند؛ به گونه‌ای که متولیان مرتبط در جلسات و از طریق تریبون‌های مختلف حرف‌های جذابی درباره حجاب و عفاف می‌زنند اما در عمل هیچ چیزی را نمی‌بینیم.

جانشین ستاد امر به معروف ونهی «فرهنگ سازی نامحسوس در خصوص بعضی از جلوه های فساد» را از دیگر برنامه‌های تدوین شده از سوی دشمنان دانست و تأکید کرد: فرهنگ سازی نخستین گام برای نهادینه کردن حجاب در جامعه است؛ اما در عین حال باید با کسانی که عامدانه و آگاهانه هنجار شکنی می‌کنند برخورد قانونی صورت گیرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =