نقش ویژه رسانه‌ها در تحقق امر به معروف و نهی از منکر اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، رضا سیار در حاشیه بازدید از دفتر خبرگزاری فارس در قم، با اشاره به شرایط موجود کشور، نقش رسانه در افزایش امید مردم را بسیار کلیدی دانست و اظهار کرد: رسانه می‌تواند راهنمای خوبی برای مردم و مسوولان برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی و رشد ارتقاء کشور باشد.

وی توجه رسانه‌ها به آسیب‌های اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: رسانه می‌تواند در بحث امر به معروف و نهی از منکر اجتماعی نقش ویژه‌ای را ایفا کند و به نوعی بایدها و نبایدها را در جامعه نهادینه سازی کند.

فرماندار قم با اشاره به اثر اعتیاد در جامعه و آسیب‌های آن گفت: یکی دیگر از آسیب‌های اجتماعی گریبان‌گیر جامعه ما مسأله طلاق است که علاوه بر اثرات اجتماعی، اثرات فردی زیادی به ویژه بر فرزندان طلاق دارد.

وی با اهمیت مراقبت ویژه از فرزندان طلاق گفت: فرزندان طلاق در معرض آسیب‌های خطرناکی هستند و بسیاری از نهادهای اجتماعی در این زمینه ورود پیدا کرده‌اند تا با اتخاذ سیاست‌های حمایتی آسیب دیگری متوجه فرزندان طلاق نباشد.

فرماندار قم با تاکید بر ضرورت آگاه سازی جامعه نسبت به رفتارهای پرخطر و اعتیاد، خاطرنشان کرد: اگر خانواده‌ها بتوانند با افزایش آگاهی‌ها عوارض و نشانه‌های اعتیاد را بشناسند، سریع‌تر می‌توانند از آسیب‌های آن جلوگیری کنند.

وی ناآگاهی نسبت به تهدیدها را بسترساز بروز خطرات دانست و تصریح کرد: سودجویان همواره در صدد جذاب سازی انواع مواد مخدر و گسترش بازار مصرف خود هستند و در این زمینه به تولید محلی مواد مخدر رو آورده‌اند.

سیار با اشاره به نقش پیشگیری از مواد مخدر در کاهش آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر استان آمادگی دارد به هر میزان که نیاز باشد دوره‌های آموزشی برای اقشار مختلف جامعه برگزار کند.

وی در ادامه سخنان خود به آسیب‌های طلاق در جامعه اشاره کرد و گفت: در زمینه طلاق نیز قبل از ازدواج باید مشاوره‌های لازم به زوج‌ها داده شود تا با افزایش آگاهی‌ها و سطح شناخت از شکل گیری این آسیب اجتماعی جلوگیری شود.

فرماندار قم استفاده از متخصصان در ارائه مشاوره‌های عمومی ازدواج و طلاق را مورد توجه قرار داد و افزود: درصد بالایی از طلاق در یک سال اول زندگی است و این نشان می‌دهد در مشاوره‌های قبل از ازدواج بیشتر کار کرد.

سیار با اشاره به نقش رسانه در ایجاد فرهنگ کار و تلاش در جامعه خاطرنشان کرد: رسانه می‌تواند ارزش آفرینی فعالیت‌های مولد و کارآفرینی را در جامعه محقق کند و جایگاه تولید را به وضعیت اصلی خود بازگرداند.

وی خاطرنشان کرد: کار باید در جامعه به عنوان یک ارزش مطرح باشد تا بتوان ظرفیت تولید و کارآفرینی را در حوزه‌های مختلف بالا برد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + دوازده =