کار خیر مسؤولان مصداق امر به معروف و نهی از منکر است

 

به گزارش ایرنا آیت الله سید یحیی جعفری روز یکشنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان افزود: در بین دستورات مکتب اسلام شاید دستوری بالاتر و مهمتر از امر به معروف و نهی از منکر وجود نداشته باشد.

وی به نقل از امیرالمومنین حضرت علی (علیه السلام) اظهار کرد: همه کارهای خوب به اضافه جهاد در راه خدا در قبال امر به معروف و نهی از منکر مانند قطره ای در برابر اقیانوس است.

امام جمعه کرمان گفت: فلسفه اینکه امر به معروف و نهی از منکر حتی از جهاد در راه خدا بالاتر است این است که جهاد در راه خدا مقطعی اما فریضتین به طور مستمر و دائمی در همه زمان ها توسط افراد بصیر و دارای معرفت در جریان است.

وی بیان کرد: اگر آمران به معروف و ناهیان از منکر معرفت نداشته باشند، امر به معروف نتیجه نخواهد داد و فریضتین باید به جا، به موقع و با زبان لین و استدلال انجام شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) افزود: بنابر این روایت مردم یک جامعه در خیر و خوبی و سعادت به سر می برند با این شرط که امر به معروف و نهی از منکر کنند اما اگر بی تفاوت شدند، خداوند برکت را از آنها می گیرد و عده ای که ظالم هستند بر آنها مسلط می شوند و هرچه دعا کنند برآورده نخواهد شد.

آیت الله جعفری گفت: اگر انسان اهل تعقل و تفکر باشد دچار مشکل نمی شود لذا قرآن نیز بر این امر مهم بسیار تاکید دارد.

در ادامه این جلسه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان نیز در این نشست، عمل و شناخت امر به معروف و نهی از منکر را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: عمل به فریضتین در جامعه بسیار ضعیف است.

محمد سلطان زاده با اشاره به دستور و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظور ایجاد ستاد امر به معروف افزود: بنا به فرمایش معظم له امر به معروف و نهی از منکر باید توسط مردم انجام شود.

وی گفت: فریضتین باید اقدامی مددکارانه و دستگیرانه با نگاهی دلسوزانه در راستای رشد و پویایی جامعه انجام شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − یازده =