تلاش برای اقتصاد مقاومتی بهترین معروف است

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دیواندره در سالن اجتماعات فرمانداری ضمن تبریک دهه کرامت اظهار داشت: خداوند خود آمر به معروف و ناهی از منکر است و عدالت پایه و اساس همه معروفات می باشد و در رفتارهای اجتماعی اساس کار، احسان کردن است.

وی افزود: بحث خانواده و ذریه در اسلام بسیار مهم است که الان مورد تهدید جدی است و دشمنان روی این تاکید دارند وتلاش دارند که خانواده از هم پاشیده شود و اهداف مختلفی را دنبال می کنند که نسل مسلمان ها زیاد نشود و از راه های گوناگون از جمله آنها از هم گسیختن خانواده ها و یا ایجاد شرایط فشار اقتصادی و یا براساس تنظیم خانواده عمل می کنند.

آیت الله حسینی شاهرودی عنوان کرد: یکی دیگر از اهداف دشمنان از بین بردن اتحاد مسلمانان می باشد که می خواهند هم جمعیت زیاد نشود هم جماعت نداشته باشند و تفرقه را با قومیت و مذهب در بین آنها رواج دهند و همه را متفرق کنند.

وی افزود: خود آنها به انحراف رفته اند و خود در چاره مشکل خود سردرگم شده اند و می خواهند منکراتی را در بین جامعه ما ترویج دهند و به شدت در کشورهای اسلامی پیگیر هستند که همه توطئه ای است تا خانواده را از بین ببرند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در ادامه اظهار داشت: اساس کار باید عدالت باشد و در کنار آن کار خوب انجام شود حتی اگر وظیفه نباشدکه این احسان می شود و احسان بالاتر از عدالت است.

وی با اشاره به مساله منکرات و فحشا خاطرنشان ساخت: در مقابل هر نوع گناه آشکار باید حساس باشیم و هر گناهی ایستادگی و سرکشی در مقابل خداست و آنچه که در تربیت تاثیر دارد محیط است و محیط اجتماعی باید سالم باشد و باید از فحشا که گناه آشکار است جلوگیری کرد و اگر گناه در محیط عادی شود بر نسل ها تاثیر می گذارد چرا که خداوند از اولین چیزی که نهی می فرماید جلوگیری از فحشا است.

آیت الله شاهرودی افزود: در جامعه نباید علنا گناه انجام شود و باید جلو منکر گرفته شود و آن کسی که به سوی منکرات می رود منافق است.مومنین کسانی هستند که امربه معروف و نهی منکر می کنند و این نشانه ایمان است و منافقین کسانی هستند که مسئولیت پذیر نبوده و ترویج منکرات می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت:بهترین معروف ها حل کردن مشکلات اقتصادی است و تلاش برای اقتصاد مقاومتی بهترین معروف است چون اگر جامعه مشکل اقتصادی داشته باشد خیلی از مسائل دیگر پیش می آید ولی این، مجوز برای انجام کار منکر نیست.

ایت الله شاهرودی در پایان گفت: امر به معروف و نهی از منکر در دو مرحله است مسؤولیت افراد تذکر لسانی است و بعد به سرکشی رسید حکومت وارد عمل می شود و اگر فریضه امر به معروف و نهی از منکر نباشد همه چیز از بین خواهد رفت و باید همه در این زمینه تلاش کنیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 10 =