تذکر لسانی یکی از وظایف مهم هر مسلمان است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از خوی، حجت‌الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در جلسه‌ای که با حضور بانوان عضو در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سالن جلسات دفتر امام جمعه خوی برگزار شد، اظهار داشت: تذکر لسانی یکی از مهم‌ترین وظایف مسلمانان به شمار می‌رود به طوری که این فریضه دینی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی بر لزوم تلاش برای جمع‌آوری انتقادات، پیشنهادات و گزارش‌های مردمی در زمینه تذکر لسانی و سایر موضوع‌ها تاکید و تصریح کرد: تذکر لسانی به عبارت دیگر امر به معروف و نهی از منکر ابتدایی ترین وظایف مسلمانان به شمار می‌رود که باید به این مقوله توجه شود.

این مسؤول با خطاب قرار دادن اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان، تنها وظیفه آنها را در این زمینه فقط و فقط تذکر لسانی عنوان کرد و بیان داشت: سایر مراحل امر به معروف و نهی از منکر به عهده مجموعه‌های دیگر نظام اسلامی است، که در این زمینه برای ایفای نقش قدم برمی‌دارند.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه در برخوردها و مواجهه با افراد مورد نظر باید ادب و اخلاق اسلامی به طور کامل رعایت شود، افزود: در این صورت به طور قطع نتایج قابل قبول و ارزشمندی به دست می‌آید، چه‌بسا نفوذ کلام یک فرد باعث شود که مسیر زندگی مخاطب تغییر پیدا کند.

وی با اظهار اینکه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضه الهی و دستور دینی مورد تاکید است، که باید برای جامه عمل پوشاندن به آن هر کس به سهم خود قدم‌های بلندی بردارد، ادامه داد: در این صورت تا اندازه زیادی مشکلات در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی حل می‌شود.

موسوی شکوری با بیان اینکه در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اخلاقی و … این فریضه الهی باید همواره مورد توجه قرار گیرد، گفت: در این صورت از ثمره‌ها و نتایج ارزشمند آن به طور قطع برخوردار خواهیم شد و جامعه به سمت ایده‌آل و مطلوب حرکت خواهد کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =