اجرای امر به معروف و نهی از منکر مانع تحقق توطئه دشمنان می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سردار حسین مصطفی‌پور فرمانده تیپ مستقل تکاوری میرزاکوچک خان در مراسم بیست و نهمین سالروز شهادت سردار شهید حجت الله خجسته که در مسجد امیرالمومنین(علیه السلام)  رشت برگزار شد اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی امر به معروف و نهی از منکر را به امت خود بشارت و تذکر داده و آن را سعادتی برای بندگان خود دانسته تا راه خود را پیدا کنند.

فرمانده تیپ تکاور میرزاکوچک با بیان اینکه پیامبران و ائمه معصومین در مسیر امر به معروف و نهی از منکر گام برداشتند و شهید شدند افزود: شهدای بزرگوار هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم نیز در راه امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیدند.

سردار مصطفی‌پور با اشاره به اینکه اگر ما مسلمان و خواستار حاکمیت جهانی و قطعی دفاع از مظلومین، مقابله با مستکبرین و عدالت در جامعه هستیم نیاز به شهدای جهانی امر به معروف و نهی از منکر است بیان کرد: برای هر سطح و هر مقام در جامعه امر به معروف و نهی از منکر لازم است.

وی با بیان اینکه تمام بشارت‌های خدا به پیامبر امر به معروف و نهی از منکر است افزود: اگر در جامعه‌ای امر به معروف و نهی از منکر تحقق پیدا کرد و تمام افراد آن جامعه به اندازه‌ای بود که پذیرای این مهم و آن را قبول کنند در اینجا است که می توانیم از این جامعه به نام جامعه‌ای پویا، انقلابی، مومن و معتقد به خدا و پیامبر نام ببریم.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: اگر قدرت و توانایی نداشته باشیم در جامعه‌ای حتی اسم امر به معروف و نهی از منکر را بر زبان جاری کنیم و یا در آن جامعه به کسانی که مرتکب خلاف می‌شوند تذکر دهیم این جامعه به سعادت نمی‌رسد.

سردار مصطفی‌پور با اشاره به اینکه اگر پایین دستی مرتکب خلاف شود به‌راحتی در مقابل او می‌ایستیم ولی در مقابل مقام بالاتر حتی جرأت تذکر نداریم گفت: جامعه‌ای به سعادت، پویایی، برقراری وحدت و اعتمادسازی می‌رسد که تمام افراد آن، چه افرادی که در رأس هستند و چه افرادی که در پایین دست قرار دارند نسبت به امر به معروف و نهی ازمنکر توجه کافی داشته و پذیرای آن باشند.

وی با بیان اینکه در همسایگی کشور ایران کشورهای مسلمان وجود دارند ولی هیچ کشوری با آنان مشکل ندارد تصریح کرد: مشکل آن کشورها با ایران برای این است که در ایران اسلامی حرکت امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی خود تحقق پیدا می‌کند.

فرمانده تیپ مستقل تیپ تکاوری سپاه با اشاره به اینکه با شروع انقلاب، ترورها، انفجارات مجالس مذهبی، به شهادت رساندن مسؤولان کشوری و قائله جنگل‌های گیلان را به نمایش کشیدند ولی موفق به انجام هیچ کاری نشدند افزود: آمریکا با دیانت دین اسلام کار دارد و البته این نتیجه رسیده است که در مقابل ایران و ایرانی نمی‌تواند ایستادگی کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + هفت =