فضای مجازی نقش موثری در احیای فریضه امر به معروف دارد

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در اولین نشست بانوان فعال فضای مجازی در گلستان با موضوع امر به معروف و نهی از منکر گفت: فضای مجازی یک ابزار است و باید از آن بدرستی استفاده کرد در غیر این صورت مضر خواهدبود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه گفت: همه ابزارها قابلیت سوء‎استفاده دارند واز ابزار می‎توان در قالب های خوب و یا بد استفاده کرد و این به فرد که استفاده برمی گردد که چطور از آن استفاده کند.

وی اظهار داشت: بشر در طول تاریخ همواره به دنبال ابزار جدید در ارتباطات بود و در این مسیر با اختراع ابزارهای نوین مانند اینترنت و فضای مجازی تحولات مهمی را در جامعه رقم زد و یقینا”در آینده این ابزاربا پیشرفت علم جای خود را به تکنولوژی جدید خواهد داد وبه ابزارجدیدتری در این زمینه دست خواهد یافت.

عضوشورای فرهنگ عمومی استان گلستان فضای مجازی را وادی خطرناک برشمرد و گفت: فضای مجازی یک ابزار مثبت است ولی اگر به درستی از آن استفاده نشود می‎تواند به‌عنوان یک وادی خطرناک تبدیل شود.

ولی نژاد خاطرنشان کرد: فضای مجازی باید رویکرد فعالیت های خود را به سمت وسوی احیای امر به معروف و نهی از منکر حرکت دهد و فضای مجازی را به یک قابلیت خوب تبدیل کرد و از زبان و قلم و امکانات خود در دین باوری،خیرخواهی و احیای امر به معروف و نهی از منکر استفاده کرد.

وی احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را یکی از وظایف مهم فضای مجازی برشمرد و افزود: آسیب های فضای مجازی زیادی است همچنانکه فرصت های آن زیاد است و با ا حیای امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی می توانیم آسیب ها را به فرصت تبدیل کرد

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + چهار =