۷۰۰ روایت درباره فریضه الهی امر به معروف آمده است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار، آیت الله محسن فقیهی در گفت و گو با این خبرگزاری، با اشاره به لزوم ترویج فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: قرآن کریم بر این فریضه دینی تاکید کرده و جامعه اسلامی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰۰ روایت راجع به امر به معروف و نهی از منکر وارد شده است، افزود: در ابعاد سیاسی و فرهنگی و اجتماعی فریضه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد، علت تاکید بر این فریضه الهی به این دلیل است که امر به معروف و نهی از منکر بر حفظ اسلام و نظام اسلامی تأثیر داشته است.

فقیهی با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی باید از گناه، شهوت و فساد دور باشد، بیان کرد: وظیفه امروز جوانان حرکت در مسیر اسلام ناب محمدی و دوری از گناه است، فضای مجازی و دوستان ناباب زمینه انحراف جوانان متدینی که از خانواده‌های نجیب هستند را ایجاد می‌کند، از خداوند بخواهیم که ما را به راه راست هدایت کند و از انحراف دور شویم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به تاکید اسلام بر امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: علمای شیعه و سنی بر این فریضه الهی تاکید دارند و در این موضوع با یکدیگر اختلافی ندارند، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و مراجع تقلید نیز خواستار توجه و نشر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستند.

وی با بیان اینکه فلسفه قیام امام حسین (علیه السلام) امر به معروف و نهی از منکر بود، گفت: افرادی که آمر به معروف هستند در معرض انحراف و خطر قرار دارند و همه ما نیازمند این فریضه مهم الهی هستیم و نباید موضوعی سبب غفلت از آن شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به جنگ نرم دشمن و لزوم ایستادگی و مقابله با آن خاطر نشان کرد: دشمن با برنامه ریزی سعی در گمراهی و انحراف نسل جوان دارد که در این زمینه ضمن هوشیاری به مقابله با اهداف شوم دشمن پرداخته و از گناه دور بمانیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − نوزده =