مسجد، بهترین جایگاه برای رشد جامعه و تقویت امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام علی خادمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی هم در گفتگو با این خبرگزاری، مسجد را شریف ترین مکان روی زمین و بهترین جایگاه برای رشد و تعالی جامعه انسانی و تقویت امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: از منظر کلام الهی و اهل بیت، مسجد خانه خداست.

وی کارنامه مسجد را در حل مشکلات مسلمانان و آمادگی آنها برای مبارزه و جهاد در راه خدا و پیوند با انسانیت درخشان خواند و از مجهول ماندن جایگاه مسجد برای عده ای و غفلت از کارکردهای آن انتقاد کرد و افزود: مسجد جایگاهی برای رشد و تعالی فرهنگی، فکری و اقتصادی است، اما در برهه ای از مسجد غفلت کردیم.

حجت الاسلام خادمی تصریح کرد: ادامه یافتن این غفلت آسیب است، چرا که به تعبیر امام(ره) مسجد سنگر است و باید آن را حفظ کرد، بنابراین اگر سنگر خالی شد دشمن در جبهه نبرد با خیال راحت و به آرامی عبور خواهد کرد و گام های محکم تری برخواهد داشت تا جغرافیای آن جبهه را زیر پا قرار دهد.

وی تاکید کرد: اگر در سنگر، رزمندگان با انگیزه، قوی، مومن و بیدار حضور داشتند، دشمن جرات خط شکنی نخواهد داشت و قادر به پیشروی نخواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه باید اعتراف کنیم درباره مسجد کوتاهی کرده ایم، گفت: از منظر قرآن و روایات، مسجد جایگاه مهمی دارد، همچنان که در صدر اسلام، شکل گیری انقلاب و دفاع مقدس نیز کارنامه درخشانی دارد و کارکردهای متفاوت آن در حوزه های مختلف تصمیم گیری و تصمیم سازی قابل دفاع و استناد است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هفده =