مسجد متعلق به شخص ، جناح و طرز فکر خاصی نیست ، مسجد برای همه است

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان،حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بندرانزلی، خطاب به هیات امنا مساجد گفت: ما از کسانی که این مسؤولیت را پذیرفته اند، وظایفشان را مطالبه خواهیم کرد و قطعا گزارش می گیریم و فعالیت مساجد را پیگیری میکنیم و اگر ضعفی باشد خودمان تغییر خواهیم داد و دیگر انتخابی نیست و اگر فعال نباشند نیز آنان را عزل خواهیم کرد.

وی در ادامه مساجد را مرکز فعالیت های فرهنگی برشمرد و افزود: مسجدی که نمی تواند کوچه کناری خود را نیز تحت تاثیر فرهنگی خود قرار دهد به درد نمی خورد ، مسجدی که نمی تواند چهارتا خانه کنار خود را امر به معروف و نهی از منکر کند به چه درد جامعه اسلامی می خورد ؟

خطیب جمعه انزلی همچنین دلیل بسیاری از مشکلات جامعه را نیز غیر فعال بودن مساجد دانست و تصریح کرد: دلیل اصلی مشکلات جامعه ما این است که مساجد ما در هر محلی نتوانسته اند اثر گذاری و شعاع حضوری خود را اثبات کنند فلذا این ها جمع شده و می گویند وضعیت حجاب انزلی مطلوب نیست.

حضور جوانان و جذب جوانان به مسجد دیگر موضوعی بود که امام جمعه بندرانزلی آن را بسیار حائز اهمیت برشمرد و تاکید کرد: انزلی جوانان بسیار خوب ، خلاق ، و بسیار مهربونی دارد ، این جوانان ما کجا هستند؟ چقدر از جوانان ما در مساجد حضور دارند؟ مساجد کمی هستند که از ظرفیت جوان ها استفاده می کنند، شاید به تعداد انگشتان دست که این صحیح نیست و وقتی به مساجد می رویم می بینیم کسی نیست. این ها باید درست و اصلاح شود.

وی در پایان تاکید کرد: همه بدانند ، مسجد متعلق به شخص ، جناح و طرز فکر خاصی نیست ، مسجد برای همه مردم است و همه باید درآن سهیم و فعال باشند فلذا من از همه جوانان و مردم عزیزمان می خواهم که به این نقطه قوت انقلاب توجه کنند و با حفظ مساجد آن را از حیث جمعیت غنی و با اجرای برنامه های پر محتوای فرهنگی آن را زنده نگه دارند ، خیلی از مشکلات جامعه ما با احیا مساجد از بین می رود که ان شاء الله با تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد این مهم هر چه سریع تر اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =