اعزام تیم‌های مشترک برای نظارت بر عفاف و حجاب در ادارات

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم سید مهدی هاشمیان در گفت‌وگو با این خبرگزاری در خصوص گردهمایی اخیر روسای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: بعد از تصویب قانون، نیاز داشتیم که یک هم‌اندیشی و همفکری با روسای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها داشته باشیم که خوشبختانه این هم‌اندیشی اخیراً با حضور رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و وزیر کشور برگزار شد.

این مقام مسؤول اضافه کرد: روسای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر هر سازمان از سوی بالاترین مقام آن وزارتخانه یا سازمان انتخاب و به همراه سایر اعضا به ستاد معرفی می‌شود تا برای آنها احکام کاری صادر شود.

هاشمیان با تاکید بر ضروری بودن احیای امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری کشور گفت: اگر امروز تخلفاتی در دستگاه‌ها انجام می‌شود شاید به خاطر ضعف این نظارت‌هاست و هر چه بتوانیم نقش مردم و کارکنان را در این نظارت‌ها تقویت کنیم، آموزش دهیم و چشم عمومی را در نظام اداری بیدار کنیم، حتماً خوبی‌ها بیشتر می‌شود و بدی‌ها و تخلفات و آنچه نباید اتفاقات بیفتد، کمتر خواهد شد.

معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به این سئوال که آیا ستاد بر مسأله عفاف و حجاب در دستگاه‌های اجرایی به ویژه بیمارستان‌ها نظارت دارد یا خیر اظهار کرد: حوزه حجاب و عفاف قانون مجزایی دارد و دستگاه‌هایی که در حوزه عفاف و حجاب مسئول هستند، مسؤولیت‌هایی خود را انجام می‌دهند.

هاشمیان افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این قانون بر اجرای حجاب و عفاف در دستگاه‌ها نظارت دارد و تیم‌هایی مشترکی را برای نظارت بر بحث عفاف و حجاب به وزارخانه‌‌ها و سازمان‌ها اعزام می‌کند زیرا قانون نظارت بر بر این موضوع را به ستاد واگذار کرده است.

 

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 9 =