بانوان فرهیخته در اشاعه فریضه امر به معروف فعال باشند

 

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان شرقی، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، در دیدار با اعضای جمعیت بانوان فعال و فرهیخته استان گفت: با اینکه خانم‌ها از احکام و تکالیف سخت مانند جهاد معاف شده‌اند ولی وظایفی بر عهده دارند که نباید ار آن‌ها غافل شوند.

وی، افزود: یکی از آیاتی که وظایف بانوان را مشخص می‌کند آیه ۷۳ سوره توبه است که وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را اشاره می‌کند. بانوان فرهیخته وظیفه دارند علاوه بر اصلاح خودشان به فکر اصلاح جامعه نیز باشند مخصوصاً در شرایط فعلی که شاهد تهاجم فرهنگی گسترده هستیم.

آیت‌الله مجتهدشبستری ادامه داد: یکی از مهم‌ترین وظایف این جمعیت باید بحث امر به معروف و نهی از منکر باشد و امیدواریم این جمعیت در انجام وظایف دینی و فرهنگ سازی در راستای آن موفق باشد چرا که دشمنان هم اکنون در حال فرهنگ سازی بر ضد دین هستند

وی، گفت: مساله امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است که بانوان فرهیخته باید در این راستا بیشتر فعال باشند.

آیت الله مجتهدشبستری بیان کرد: شما با رفتار، کلام و عمل خود می توانید بانوان زیادی را به ارزش‌های دینی دعوت کنید و در این راه نیز می‌توانید تاثیر گذار باشید.

نماینده ولی‌فقیه در استان، با اشاره به نقش بانوان در عرصه‌های مختلف گفت: در طول انقلاب بانوان دوشادوش مردان در راهپیمایی‌ها شرکت کرده، در دفاع مقدس در پشتیبانی فعال بودند و امروز نیز شما باید در حفظ این انقلاب و نظام کوشا باشید و به حد خودتان در پاسداشت خون شهیدان تلاش کنید.

وی با بیان اینکه شرایط امروزی حساس تر از زمان‌های گذشته است، گفت: به همین دلیل باید امروزه آگاه تر و حساس تر بود چرا که امروزه استکبار جهانی با قدرت و تحکم بیشتری بر علیه ایران اقدام می کند و تاب پیشرفت‌های ایران و جوانان این سرزمین را ندارند.

این مقام مسؤول در پایان ادامه داد: در چنین شرایطی وظیفه کسانی که می توانند خدمتی در توسعه فرهنگ دینی کنند، سنگین تر شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 9 =