دستگاهها، مصادیق معروف و منکر را اولویت بندی کنند

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، طهورا نوروزی دبیر کمیسیون زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نشست اعضای این کمیسیون با بیان اینکه ان شاءالله در تعامل با دستگاههای اجرایی، مصوبات خوب و موثری در امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم گفت: محور نگاه ما در حوزه زنان و خانواده، امام و رهبری است.

وی افزود: درخصوص فریضتین، سالها با سلایق مختلف بحث شده و با محوریت زنان و خانواده تا بحال کار نشده است که ما با محوریت قانون و با مبنای برنامه ریزی در سطح کلان پیشنهاداتی در این زمینه داریم که یکی از آنها ظرفیت سازی مطابق قانون است.

نوروزی در تشریح این مطلب اظهار داشت: یکسری از وظایف، ذاتی دستگاهها است که اگر با این وظایف ذاتی، اتصال به قانون یابند و از ظرفیت قانون در راستای وظیفه ذاتی خود استفاده نمایند می توانند به اهدافشان دست یابند. همچنین انتظار می رود که مشاوران زنان و خانواده دستگاههای اجرایی ، قانون امر به معروف و نهی از منکر را بخوبی مطالعه کنند و از منظر ظرفیت دستگاههای متبوع خود به ستاد پیشنهاد دهند. هر نهاد اولویت بندی معروف و منکر را اختصاصی داشته باشند و برای آن برنامه ریزی کنند.

وی در ادامه گفت: رویکرد ستاد در مورد امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر بحث شرعی آن که به قوت خود باقی است؛ نگاه از منظر تشکیل خانواده به عنوان یک معروف و طلاق به عنوان یک منکر و همچنین به آسیب های حوزه زنان و خانواده است که امیدواریم کمیسیون زنان و خانواده در راستای برنامه ریزی های کلان، سیاستهای خود را تحقق بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =