شناسایی چالش های فراروی ادارات، بدون تعارف و بزرگ نمایی و انعکاس آن به مدیران جهت رفع نواقص

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، دومین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر بانک ها و بیمه ها با حضور محمودرضا مهرورز بازرس کل استان، محمود اله مرادی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان و اعضاء کمیسیون هماهنگی بانک ها و بیمه های دولتی و خصوصی استان کردستان به میزبانی بانک ملی برگزار شد.

محمود الله مرادی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گزارشی از بازرسی ادارات و بانک ها در خصوص عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر ارائه کرد و گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک نهاد حاکمیتی در کنار سایر نهادها برای پیشگیری از تخلفات و جرایمی که احتمال وقوع آن است، تلاش می کند و باید توجه داشت که فریضتین امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه و بر همه واجب می باشد.

وی گفت: مهمترین وظیفه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شناسایی چالش های فراروی ادارات، بدون تعارف و بدون بزرگ نمایی و انعکاس آن به مدیران جهت رفع نواقص می باشد و این فقط تذکری است تا مشکلی پیش نیاید.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: انتظار ما از بانک ها و بیمه ها که بیشترین تعامل را با مردم دارند، رعایت مسائل شرعی می باشد که باید آن را در اولویت کار خود قرار دهند و به شوراهای امر به معروف و نهی از منکر توجه نمایند.

وی در ادامه گفت: وضعیت حجاب در برخی از بانک های ما غیرقابل قبول است و حجاب و عفاف در ادارات دولتی یک وظیفه است.

اله مرادی ادامه داد: در تعیین اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ها از افراد سالم و صالح استفاده شود تا اشتباهات و کاستی ها را تذکر دهند و امر به معروف موجب ایجاد سلامتی در سیستم اداری گردد.

وی عنوان کرد: رئیس هر اداره، رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر است و مسؤول اجرای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه مربوطه بوده و موظفند علاوه بر تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر ساز و کار اجرایی مناسب به این منظور را طراحی کنند.

محمود الله مرادی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان بیان داشت: فضا سازی فرهنگی در بخش امر به معروف تأثیرگذار است، در آستانه هفته امر به معروف که از ۱۲ تا ۱۸ مهر تعیین شده است بانک ها کارهای فرهنگی خود را انجام داده و شوراهای خود را فعال کنند.

وی ادامه داد: بانک ها در هفته امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه های خود پرداز جمله ای در رابطه با فریضتین قرار دهند و همچنین فضا سازی فرهنگی با پیام امر به معروف و نهی از منکر و ماه محرم داشته باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =