پیامبران و ائمه برای امر به معروف از جان خود گذشتند

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ، اولین جلسه کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و طهورا نوروزی مشاور دبیر و مدیر کل اداره امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر کمیسیون همچنین، مرضیه وحید دستجردی رییس کمیسیون زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر و مشاور رییس قوه قضاییه ، لادن حیدری مدیر کل دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، الهه حجازی مشاور وزیر علوم تحقیقات در امور زنان و خانواده، بیابانی جانشین مسئول بسیج جامعه زنان،عصمت سپهری مشاور رئیس صدا و سیما در امور زنان و خانواده، سوسن باستانی معاونت بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، حائری مسؤول دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت، در سالن جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.

در این نشست با اشاره به فراز و نشیب های تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر طی سالهای عمر نظام گفت: همواره دغدغه تصویب این قانون و در تمامی جلسات آن حضور همیشگی داشته است . در نهایت با تصویب قانون ، ظرفیتهایی برای این فریضه ایجاد شده تا جایی که دستورالعمل آن را ستاد امر به معروف و نهی از منکر تهیه و ابلاغ کرده است.

وی با اشاره به دقت نظر آیت الله جنتی در بند بند دستورالعمل، افزود: برای اینکه فریضتین در جامعه نهادینه شود و تمام دستگاهها در مورد امر به معروف و نهی از منکر فرهنگسازی کنند، شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در وزارتخانه ها ، سازمانها ، نهادها و ادارات تشکیل شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه الان بستر کار آماده است تصریح کرد: بخش خواهران در مجموعه ستاد فعال و نشست هایی در استانها برگزار شده است. با توجه به شناخت نسبت به خانم وحید دستجردی در خصوص اجرای مفید و موثر مسؤولیتهای واگذار شده موجب افتخار و امتنان است که مسؤولیت ریاست کمیسیون زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر به ایشان واگذار شده است .

زرگر با بیان اینکه شرح وظایف کمیسیون مشخص شده است گفت: موضوعات گسترده است فلذا باید اولویت بندی شود طرح های لازم توسط کمیسیون تایید ، تصویب و ابلاغ شود. تا حرکت خوبی در بخش زنان و خانواده داشته باشیم.

این مقام مسؤول در پایان خطاب به اعضای کمیسیون زنان و خانواده با بیان اینکه وظیفه شما ۴ برابر شده است اظهار داشت: ما مسلمان و شیعه هستیم و امر به معروف و نهی از منکر تقام الفرایض است که جزو فروع دین است و تمام پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام به خاطر آن از هستی خود گذشتند و همچنین شما مسؤولان دستگاههای اجرایی در بخش مشاوران زنان و خانواده هستید بنابر این دلایل مسؤولیت شما سنگین تر و انتظارات ستاد از شما بیشتر شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 7 =