امر به معروف و نهی از منکر از ویژگی‌های مومن است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام علی متین پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره رسانه و امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: هنوز ارزش و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در بین مسلمانان و جامعه دینی تبیین نشده است.

وی گفت: افرادی که فریضه امر به معروف و نهی از منکر را ادا می‌کنند، در چتر رحمت الهی قرار می‌گیرند.

این مقام مسؤول امر به معروف و نهی از منکر کردن را یکی از ویژگی‌های مومنان برشمرد و گفت: اگر کسی مومن باشد و امر به معروف نکند به زعم خود مومن است، ولی به تعبیر قرآن کریم مومن نیست.

وی با اشاره به اینکه ویژگی مومن بودن شخص، موجب می‌شود که فرد امر به معروف کند، افزود: اگر این اتفاق رخ دهد، نماز هم اقامه شده و زکات پرداخت می‌شود.

متین با اشاره به اینکه فرد مومن باید مورد رحمت الهی قرار بگیرد و شایستگی آن را دارد، اما حلقه واسطه امر به معروف و نهی از منکر است، اضافه کرد: همین امر موجب می‌شود، رحمت جامعه را فرا گیرد.

وی گفت: اگر جامعه‌ای مومن به واقعی کلمه بود، حتما مومن بوده و حتما امر به معروف هم رخ می‌دهد و شخص آمر مورد رحمت الهی قرار می‌گیرد.

مسؤول نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تعطیل کردن امر به معروف و نهی از منکر را به منزله تعطیل کردن برکات الهی عنوان کرد و گفت: بخشی از مشکلات ما مربوط به ادارات و دولت است و بخش دیگر مربوط به ایمان و تعطیل شدن دستورات دینی است که باید به این امر نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه جای چنین جلساتی پیش از این خالی بود، گفت: یک رسانه رسمی و یک رسانه غیررسمی داریم که افراد عادی و خبرنگاران را شامل می‌شود و هر دو گروه هم باید رساننده معروف باشند.

حجه السلام متین همچنین با تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره رسانه‌ای امر به معروف و نهی از منکر گفت: این جشنواره تکریم از بزرگ مردان رسانه است و اتفاق خوبی است که در استان رخ داده است و باید استمرار داشته باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 3 =