کانون های مساجد برای امر به معروف و نهی از منکر مورد استفاده قرار گیرد

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی مفاخری شامگاه سه شنبه در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد گفت: در روستاهای تابعه این شهرستان ۲۴ کانون فرهنگی مساجد فعال است.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت و پتانسیل این کانون ها می توانیم در راستای فرهنگ سازی و نهادینه کردن فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به ویژه در سطح روستاها فعالیت کنیم.

فرماندار سروآباد با اشاره به فعالیت جوانان هلال احمر گفت: از ظرفیت داوطلبان و جوانان عضو سازمان هلال احمر شهرستان در راستای فعالیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان می توان استفاده کرد.

او با اشاره به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام افزود: امام حسین (علیه السلام) برای عمل به فریضه مهم دین اسلام که همانا امر به معروف و نهی از منکر بود به شهادت رسیدند.

وی اضافه کرد: شهادت امام حسین (علیه السلام) و ۷۲ تن از یاران باوفایش با زبان تشنه در صحرای گرم کربلا برای زنده ماندن دین مبین اسلام و نهادینه شدن فریضه مهم الهی یعنی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود.

مفاخری اظهار کرد: عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و تنها مربوط به روحانیون، علما و امامان جمعه و جماعات نیست، بلکه وظیفه تمامی افراد جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه سبب از بین رفتن منکرات و کاهش فحشا، دزدی، سرقت و سایر آسیب های اجتماعی می شود.

او دیدار با امام جمعه شهرستان سروآباد به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان را از برنامه های هفته شورای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: هفته شورای امر به معروف و نهی از منکر در سال جاری مصادف با بازگشایی مدارس، هفته دفاع مقدس و تاسوعا و عاشورای حسینی است و بنابراین همه مسئولین و مدیران شهرستانی باید در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این ایام تلاش و همت کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =