امر به معروف و نهی از منکر باید عملیاتی در جامعه دنبال شود

 

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان یزد، محمدرضا حبیبی در دیدار با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد گفت: البته اهتمام به موضوعات ستادی و حرکت در چارچوب برنامه و شرح وظایف خوب است، اما باید بیشتر به عمل پرداخت.

وی با اشاره به اختلاف سلایق ، تغییر شیوه‌ها و پاره ای دیگر از حاشیه‌ها که با تغییر مسؤولین و دولت‌ها گریبانگیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌شود تصریح کرد: امر به معروف، اعتقادی و دینی و صراحت شریعت است و همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است و نباید اسیر حاشیه‌ها و سلایق شود.

این مقام قضایی اظهار کرد: باید با آموزش گروهی افراد و صدور کارت‌های شناسایی، جرأت و جسارت تذکر لسانی را در جامعه ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه برخورد و مقابله فیزیکی با منکرات با متولیان متخصص و ظابطان آموزش دیده است که در چارچوب وظایف خود عمل خواهند کرد و ستاد باید با ایجاد شرایط مطلوب، تذکر لسانی را برای احیای این سنت الهی در دستور کار خویش قرار دهد.

رئیس کل دادگستری استان یزد، احیای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر را گام عملی در پیشگیری از وقوع جرم دانست و گفت: اهداف پیشگیری از وقوع جرم با احیای این سنت حسنه و مشارکت مردمی در جلوگیری از منکرات و ناهنجاری‌ها اجتماعی نیز محقق خواهد شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 4 =