ازدواج پیوندی آسمانی

به گزارش “منبری ها”در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ، با امر به معروف ” ازدواج “و نهی از منکر ” گناه ” در جهت تحکیم بنیان خانواده و جامعه ای سالم تلاش کنیم.

یکی از واژه هایی که در قرآن کریم پیرامون آن بحث نسبتا مفصل و مستوفایی، صورت پذیرفته است، بحث زوجیت و ازدواج است که بالغ بر هشتاد آیه از کلام الله مجید در این زمینه بحث فرموده است. از جمله در سوره ذاریات آیه ۴۹ آمده است: ” ومن کل شی خلقنا زوجین لعلکم تذکرون ” قانون زوجیت در همه چیز حاکم است ” من کل شی ء… زوجین “، زایندگی و استمرار حیات وزندگی، به خاطر زوجیت است.

دین اسلام فرهنگ عفاف و حجاب را یکی از عمده ترین مسایل دینی و اجتماعی به حساب آورده است، قرآن کریم دستور می فرماید جوانان بی همسر را که دستشان خالی است کمک کنید تا ازدواج کنند.

گسترش فرهنگ ازدواج اسلامی و ملزومات آن از قبیل ساده زیستی، قناعت، مهریه کم در بین جوانان از طریق رسانه ها و کتب درسی،ائمه جمعه و جماعات باید تلاش بیشتری صورت گیرد.یکی از مشکلات و معضلات کنونی که متاسفانه شاهد گسترش آن نیز هستیم تهاجم فرهنگ غربی در رسانه‌های مختلف و دامن زدن به شهوت و بی بندباری می باشد.

از دولتمردان محترم نظام اسلامی انتظار می‌رود که بجای مصر بودن در امر برگزاری کنسرت های موسیقی که متاسفانه با حاشیه هایی برگزار می‌شود، رفع بیکاری جوانان و با توجه به هجمه های رسانه های معاند، نسبت به آگاه سازی خانواده در تربیت جوانان و رفع موانع ازدواج تلاش بیشتری نمایند، مطالبه جوانان در مرحله اول رفع بیکاری و همخوانی بین سیستم های آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها با نیاز شغلی جامعه تا جلوی رشد بیکاری گرفته شود.

دولت محترم با ارائه خدمات رفاهی مناسب به طور رایگان همانگونه که پیامبر اکرم فرمودند در امر ازدواج های جوانان کمک کنند که آسان برگزار شود.

تجملات و تشریفات دست و پاگیر در مراسم ازدواج غیر ضروری است، امام خامنه‌ای در این زمینه می فرمایند:خوشبختی عبارت است از آرامش، احساس سعادت و احساس امنیت. جشن و اسراف و زیاده‌روی، کسی را خوشبخت نمی‌کند. مهریه و جهیزیه هم کسی را خوشبخت نمی‌کند. پای‌بندی به روشِ شرع است که انسان را خوشبخت می‌کند.

در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» با امر به معروف «ازدواج»، و نهی از منکر «گناه » در جهت تحکیم بنیان خانواده و جامعه ای سالم تلاش کنیم.
مهدی هنردیده

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 10 =