امر به معروف و نهی از منکر از بزرگترین واجبات دین است

 

به گزارش خبرگزاری بسیج علی کوچک خانی مسؤول سیاسی سپاه صاحب الامر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) استان قزوین در گفت و گو با این خبرگزاری در ارتباط با لزوم اجرایی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر از بزرگترین واجبات و فروع دین است که باید نسبت به اجرای آن در جامعه توجه بیشتری را مبذول داشت.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی ازمنکر واجب فراموش شده در جامعه است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر از واجبات فراموش شده در جامعه می‌باشد که هر چندی تلاش‌هایی برای اجرای آن در جامعه صورت گرفته ولی چندان موفق آمیز نبوده است.

این مسئول با استناد ماده ۷/۸ قانون اساسی امر به معروف و نهی ازمنکر را امری بسیار پسندیده داشته و تشریح کرد: بر اساس ماده ۷و۸ قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر یک امری بسیار پسندیده است که نباید موجب غفلت قرار گیرد و امر به معروف و نهی از منکر برای حفظ و انسجام از نظام اسلامی لازم است.

کوچک خانی با اشاره به نقش بی بدیل و موثر مردم در اجرای امر به معروف و نهی از منکر اذعان کرد: نظارت مستقیم و عمومی مردم بر اقدامات مسؤولین و دیگر مردم تا حد زیادی سبب اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می‌شود.

این مقام مسؤول در ادامه به سخنان رهبری در ارتباط با تصویب قانون عفاف و حجاب اشاره داشت، و گفت: علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص امر به معروف و نهی از منکر و هم چنین تصویب قانون عفاف و حجاب در مجلس به دلیل اهداف سیاسی با مخالفت مسؤولان رو برو شده و چندان موفق نبوده است.

وی در ادامه به اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر در تمامی عرصه‌ها خاطرنشان کرد: اجرای امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص مسأله حجاب نیست بلکه در تمامی ابعاد سیاسی و اجتماعی و اخلاقی باید به اجرایی شدن این فریضه توجه شود.

کوچک خانی متذکر شد: مردم باید به صورت لسانی و به نحو احسن امر به معروف و نهی از منکر باشند و نحوه اجرایی شدن این فریضه باید به آمران آموزش داده شود.

وی تاکید کرد: تذکر توسط چند نفر باعث تاثیرگذاری بیشتر در فردی می‌گردد و سبب پایین آمدن قبح گناه در جامعه می‌شود.

این مسئول در خاتمه اظهار کرد: ایجاد بلا‌ها و بیماری‌های روحی روانی،مشکلات اجتماعی از تبعات عمل نکردن به امر به معروف و نهی ازمنکر است که مردم و مسؤولین باید توجه ویژه‌ای به اجرایی شدن این فریضه مهم داشته باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − یازده =