مقدمه احیای واجب فراموش شده، تشکیل شورای امر به معروف در دانشگاه‌هاست

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علی تقوی، پژوهشگر حوزه امر به معروف و نهی از منکر در جمع دانشجویان بسیجی شرکت کننده در دوره خط امام(ره) استان فارس با بیان اینکه تغییر باورها هدف دشمن در جنگ نرم است، تغییر باورها، عادی شدن گناه و غیره را نتیجه ترک امر به معروف دانست و بیان داشت: وقتی مردم به یکدیگر تذکر لسانی ندهند گناه عادی شده و متاسفانه بعد از مدتی به یک ارزش تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر تنها ویژه مردم عادی نیست، تصریح کرد: باید به مسؤولان هم تذکر داد و بزرگترین حوزه امر به معروف به فرموده مقام معظم رهبری، امر به معروف مسؤولان است.

مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر در مورد شورای امر به معروف در دانشگاه ها بیان کرد: براساس قانون اساسی رییس هر دانشگاه موظف به تشکیل شورای امر به معروف در دانشگاه است و خود به عنوان رئیس شورای امر به معروف معرفی شود.

تقوی با تاکید بر مطالبه دانشجویان در خصوص اجرای امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل این شورا در دانشگاه و پرهیز از بی تفاوتی نسبت به این فریضه مهم یادآور شد: در جامعه اسلامی باید امر به معروف و نهی از منکر فراگیر شود و ساده ترین مرحله آن تذکر لسانی است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =