واجب‌های فراموش شده را چگونه درد و درمان کنیم؟

 

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ درد و درمان عنوان جزوه‌ای است که با سبک متفاوتی به موضوع امر به معروف و نهی از منکر پرداخته است.

شاید زمان کم، یکی از دلایلی باشد که این روزها دیگر کسی به سراغ مطالعه در این حوزه نمی‌رود یا کار جدی صورت نمی‌گیرد، اما درد و درمان که به همت امیدرضا ستاری جمع‌آورش شده است، در زمان کمی با طرح‌های جذاب و متنوع نوشتاری و مصور، پاسخ هایی جامع و مستند به سوالات و شبهات در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را به مخاطب ارائه می‌کند.

یکی از نکات جالب توجه در این جزوه، تئوریزه کردن نظرات مراجع تقلید در قالب‌هایی جذاب و قابل انتشار است. از طرفی جمع‌آوری این نظرات و ارائه آن در قالب پک با موضوع امر به معروف و نهی از منکر به خودی خود می‌تواند جذابیت داشته باشد، حال آنکه توسط المان‌های جذاب و طراحی برای ارائه در فضای مجازی با ابزارهای چندرسانه‌ای، جامعه مخاطب را گسترش می‌دهد.

استفاده از نکته‌ها و چالش‌های روز، یکی دیگر از نقاط ابتکاری مجموعه درد و درمان است؛ پرداختن به مساله حجاب، عصر غیبت، ولایت فقیه و مواردی از این دست که می‌تواند به جذابیت‌های موضوع کمک کند.

بیان ساده‌ترین رفتارهای جمعی و فردی که یادآوری آن برای بسیاری می‌تواند جالب باشد، از دیگر نکاتی است که به ظرافت‌های رفتاری جامعه، کمک شایانی می‌کند.

استفاده از تعابیر همزادپندارانه در این جزوه‌، یکی از نکاتی است که توانسته مخاطب را به خود نزدیک کند. تطبیق شرایط با برحه‌های مهم تاریخی از جمله قیام امام حسین(علیه السلام)، بخش دیگری از درد و درمان است.

کاریکاتورهای مفهومی و ارتباط آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی با عملیات رسانه‌ای غرب و رسانه‌های اروپایی، کمک شایانی به ضریب نفوذ و تاثیرگذاری این مجموعه کرده است.

استفاده از اخبار مربوط به آسیب‌هایی که در اثر رعایت نکردن واجباتی مثل امر به معروف و نهی از منکر یا فراموشی وظایف در عصر غیبت و مواردی از این دست، از دیگر نکاتی است می‌توان به آن اشاره کرد.

یکی دیگر از مسائلی که احتمالا خیلی از مخاطبین درد و درمان را میخکوب می‌کند، مقایسه میزان مراجعه عموم به عنوان یک مومن به قرآن، احادیث، روایات و دستورالعمل‌های دینی با شبکه‌های اجتماعی و فضای رسانه است.

گره خوردن مادیات با فرائض دینی که دیگر این روزها از اولویت بسیاری از مردم خارج شده است، نکته دیگری است که در این مجموعه مورد اشاره قرار می‌گیرد.

لینک خبر+دانلود

واجب‌های فراموش شده را چگونه درد و درمان کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 4 =