بی اعتنایی به فریضتین ، مشکلات فراوانی به دنبال دارد

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان ، سید شجاع الدین ابطحی امام جمعه شهرستان ایرانشهر گفت: یکی از خصوصیت های حکومت و نظام اسلامی برجسته بودن امر به معروف ونهی از منکر است که در آیات وروایات این مهم از فرایض و واجبات الهی برشمرده شده است. اگر افراد جامعه نسبت به این دو امر الهی کوتاهی ویا بی اعتنایی کنند این مهم کم رنگ می شود و آسیب ها و مشکلات فراوانی را به دنبال خواهد داشت و در این حالت اشرار بر فرهنگ ما مسلط خواهند شد و دعای مردم اجابت نخواهد شد.

وی تصریح کرد: وظیفه حکم می کند که همه ما به عنوان مؤمن و فرد مسلمان به این امر اهمیت دهیم چرا که در جامعه امروزی دشمن از طریق جنگ نرم و تهاجم فرهنگی با تمام ابزار و دستاوردهای خود با گلوله های بی صدا در قالب امواج ماهواره ای به دنبال از بین بردن ارزشها و اعتقادات نسل جوان است. دشمن با استفاده از امواج شبکه های ماهواره ای به دنبال تخریب بنیان خانواده ها،از بین بردن ارزشها و اعتقادات در بین نسل جوان است.

وی تصریح کرد افراد جامعه باید با هوشیاری،بصیرت و آگاهی در برابر تهدیدات دشمنان ایستادگی و مقابله کنند و با حفظ ارزشها واعتقادات خود این مهم را فرهنگ سازی و در جامعه نهادینه کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + نه =