احیای امر به معروف و نهی از منکر سبب بالندگی جامعه می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از شهرضا، حجت الاسلام سیف‌الله یعقوبی در جلسه ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر شهرضا، اظهارداشت: حضرت علی (علیه السلام) در حدیثی می‌فرمایند، هدف از احیای دین اقامه اجرای حدود الهی و اقامه امر به معروف و نهی ازمنکر است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم که امر به معروف و نهی از منکر را عملیاتی کنیم یک بخشی از آن تبلیغ و ترویج معارف قرآن و اهل بیت(علیه السلام) است و یک بخش دیگر آن توجه به مقوله امر به معروف و نهی از منکر است که در جامعه گاهی به آن توجه نمی‌شود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه مسؤولان باید آمر به معروف و ناهی از منکر باشند، تصریح کرد: اگر مدیران خودشان را در زمینه اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مسؤول بدانند، همه اقشار همراهی می‌کنند.

وی بیان کرد: امروز وظیفه همه ما در جامعه اسلامی، احیاء سنت پسندیده امر به‌ معروف و نهی از منکر است و این سنت پسندیده سبب بالندگی و رشد جامعه اسلامی می‌شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی با بیان اینکه انسان همواره نیازمند تذکر است و این مسأله به شکل بسیار محسوس و ملموسی بین جوامع بلکه همه انسان‌ها مطرح است، گفت: دین‌داری مردم با وجود این فریضه الهی شکل می‌گیرد، همه باید در احیای فرهنگ امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه کوشا باشند.

وی با اشاره به ایجاد مزاحمت کاروان‌های عروسی افزود: برگزاری مراسم‌های ساده ازدواج، پرهیز از گناه و لهب و لعب، تمسک جستن به الگوهای اسلامی در ازدواج از عواملی است که موجب می‌شود تا فضای معنوی بر زندگی زوج های جوان حاکم شود.

*شرایط ازدواج آسان در جامعه بهترین معروف است

فرماندار شهرضا در ادامه جلسه بیان کرد: بهترین معروف این است که شرایط ازدواج آسان و از آن مهم‌تر پایداری ازدواج را در جامعه ترویج دهیم.

جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید شناخته شود

فرماندار شهرضا با بیان اینکه مسئله امر به معروف باید در رأس همه فریضه‌ها باشد اظهار داشت: این ستاد مروج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه است و وظیفه اقشار مختلف مردم عمل کردن به این فریضه است.

وی با بیان اینکه جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید شناخته شود، تصریح کرد: داشتن شناخت از این مسأله حائز اهمیت است.

گلابی با بیان اینکه دشمن با ترویج و تبلیغ فرهنگ غرب در همه ابعاد زندگی مردم به دنبال دور کردن آنها از الگوهای ارزشی و اخلاقی است گفت:خانواده‌ها باید الگوهای اخلاقی و ارزشی دینی را به جوانان خود معرفی کنند چرا که دور شدن از الگوهای ارزشی و اخلاقی عامل اصلی گسترش بی حجابی درجامعه است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 9 =