حقوق های نجومی ثمره ترک امربه معروف است

 

 

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، آیت‌الله اسدالله ایمانی در اجلاسیه روسا و دبیران امر به ‌معروف و نهی از منکر استان فارس افزود: در بعضی از شرایط شاهد هستیم که افرادی دارای اعتبار خوب و در جایگاه بالا، براثر بعضی از موارد تمام اعتبار را به دلیل طفره رفتن از فرامین الهی امر به معر وف و نهی ازمنکر از دست می دهند و در وادی گناه قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ وترک شود احتمال دگرگونی افکار جمعی و قبح گناه و معصیت ریخته و بی بند و باری های اجتماعی رواج و گسترش می یابد.

نماینده ولی فقیه دراستان فارس با اشاره به اینکه از حقوق‌های نجومی تعابیری شده و به جای دزدی از بیت‌المال، اذعان می کنند حقوق‌های غیر‌متعارف و دراصل خلاف نیست بلکه غیر عادی است و آن را جرم و خلاف شرع نمی‌ دانند، افزود: این بینش تقلیل‌گرایانه که قبح گناه را فرو می‌کاهد از نفس عمل برداشتن از بیت‌المال خطرناک‌تر است که بر اثر بی توجهی و ترک امر به معروف و نهی از منکر روی می دهد.

نماینده خبرگان رهبری درفارس تصریح کرد: اگر ایمان و عمل صالح از یکدیگر جدا و منفک شدند جلوی معصیت و گناه گرفته نمی شود.

وی بیان داشت: بصیرت براثر داشتن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه محقق واجرایی می‌شود و در این راستا باید درصدد ترویج این فرهنگ و فریضه الهی باشیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هفده =