راهکارهای عملی برای پیشگیری از منکرات لازم است

به گزارش خبرگزاری کرد آنلاین عبدالمحمد زاهدی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سنندج افزود: باید قبول کنیم تاکنون در این امر، نتایج قابل قبولی نگرفتیم؛ بنابراین باید با ارائه راهکارهای عملی و ریشه شناسی صحیح، مانع پیشرفت منکرات در استان باشیم.

وی اظهار کرد: آنچه مشخص است این است که همه مسائل اقتصادی، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی با هم در ارتباط هستند و به همین دلیل مشکلات در هر کدام از این حوزه ها می تواند در ازدیاد کارهای منکر و ناپسند در جامعه تاثیر زیادی داشته باشد.

زاهدی گفت: دنیای امروز ما با دنیای گذشته تفاوت بسیار زیادی دارد و باید بپذیریم که بانوان مثل گذشته نیستند و با دنیا در ارتباط هستند؛ ولی باید طوری برنامه ریزی و فرهنگ سازی کرد که به جای استفاده از لباس های بدحجاب و ناپسند به لباس های معقول و مناسب روی بیاورند.

وی بیان داشت: باید متناسب با این دوره برنامه ریزی کرد و راهکارهای عملی به کار برد و از خشونت پرهیز کرد چون خشونت نتیجه منفی به دنبال دارد.

زاهدی با بیان اینکه نیاز است بانوان نیز انرژی خود را تخلیه کنند افزود: باید امکانات ورزشی یا پارک هایی را فراهم کنیم تا بانوان نیز بتوانند به تفریح و ورزش های سالم روی بیاورند و از کج روی دوری کنند.

وی ضمن تاکید بر برخورد با جرائم مشهود اظهار کرد: باید دستگاه های مربوطه در ایجاد فضاهای ورزشی و تفریحی در جهت تخلیه انرژی جوانان تلاش و همکاری کنند.

استاندار کردستان در ادامه گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید تاثیر گذار باشد و فقط به تذکر ساده و گذرا اکتفا نکرد.

وی بیان داشت: پیشنهاد می کنم کارگروهی کارشناسی تشکیل شود تا در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی و ایرانی برای جلوگیری از گسترش منکرات راه حل های مناسب ارائه شود.

لینک خبر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 10 =