شناخت و تعمیق جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه لازمه سلامت اجتماعی

به گرارش پایگاه خبری نیروی انتظامی سردار کیومرث عزیزی در جمع آمرین به معروف و ناهیان ازمنکر فرماندهی انتظامی استان مرکزی به نقش و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: این فریضه الهی آثار ارزنده ای برای جامعه به همراه دارد به نحوی که در آموزه های دینی، سلامت فرد و جامعه در گرو انجام امر به معروف و نهی از منکر ذکر شده است.

وی شناخت و تعمیق جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را مورد تاکید قرار داد و افزود: این فریضه الهی از مهم ترین وظایف انبیاء و فرستادگان الهی بوده که بعضا نسبت به آن در جامعه ما بی اعتنایی شده و کمتر مورد توجه قرار گرفته و گاها مهجور مانده است.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به آثار اجتماعی نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر اشاره داشت و گفت: اجرای احکام اسلامی،‌ عدالت اجتماعی، ‌سازندگی، استواری نظام اسلامی، امنیت، ‌خیر و سلامتی، تضعیف جبهه نفاق، پاکیزگی فعالیت های اقتصادی و برنامه ریزی صحیح در راستای مصلحت عمومی جامعه و طرد نااهلان از ارزنده ترین آثار اجتماعی است که با توسعه این فریضه الهی در جامعه نمود و بازتاب خواهد داشت.

سردار عزیزی به آثار فردی این فریضه الهی نیز اشاره کرد و در بعد دنیوی؛ سلامتی دین و دنیا، نصرت الهی، کم نشدن عمر و روزی، نجات از بلاها و در بعد اخروی نیز خشنودی خدا، رستگاری، کسب ثواب، رهایی از دوزخ و وارد شدن در بهشت برین را از جمله این آثار برشمرد.

سردار عزیزی اولین امرکننده به معروف و ناهی از منکر را خداوند متعال یاد کرد و گفت: خدای تعالی با فرستادن پیامبران الهی، ائمه اطهار و بزرگان دین، اولین امر کننده به معروف و ناهی از منکری است که انسان را در نیل به سر منزل مقصود هدایت و بشارت می دهد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه به تبیین نحوه امر به معروف و نهی از منکر توسط یک فرد مسلمان پرداخت و با اشاره به نقش و تاثیر نیروی انتظامی در نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه خاطرنشان کرد:‌ با نقش و اهمیتی که نیروی انتظامی در نهادینه کردن بسیاری از قواعد و هنجارها دارد، توجه به فرایند های ایجاد این قواعد و هنجارها، توسط تک تک کارکنان انتظامی از اهمیت بسیاری برخوردار است که بایستی به عنوان یک تکلیف الهی نسبت به انجام آن احساس مسؤولیت داشت.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 3 =