کم فروغ شدن زنانگی زن در خانواده ریشه اکثر بزه‌های اجتماعی است

 

به گزارش آرمان زنان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری گفت: اسلام جایگاه زن و مرد را به زیبایی در ساختار اجتماعی خانواده تبیین کرده و مقام معظم رهبری نیز سیاست‌های ابلاغی خانواده را به زیبایی در باب خانواده به قوای سه گانه ابلاغ کردند. ایشان در سخت‌ترین شرایط کشور به مسائل ورود کرده و این بار نیز خانواده مدنظر جامعه اسلامی را در قالب ۱۶ بند تبیین کرده‌اند.

نماینده مردم فومن در مجلس افزود: در احادیث دینی تاکید شده «جهاد زن، خانه‌داری اوست». در احکام اسلامی و احادیث و روایات معصومین هیچ بنایی به استحکامی «بنای خانواده» دانسته نشده است. اسلام خانواده‌ای را مورد تاکید دارد که نقش زن و شوهر حول تقسیم کاری که بین آنان انجام می‌شود، شکل بگیرد. مقام معظم رهبری در امتداد فرمایشات نبی مکرم اسلام و ائمه هدی مواد شانزده‌گانه سیاست‌های ابلاغی خانواده را تبیین کرده‌اند. جمع کردن خانواده و آرامش حاکم بر خانه مدیون زنانی است که به زیبایی چنین فضایی را ایجاد کرده‌اند. از دل چنین خانواده‌ها و دامن‌های پاک مادرانی است که شهدا، جانبازان، آزادگان و خدمتگزاران خدوم در هر رتبه و مقاومی به جامعه اسلامی وارد شده‌اند.

وی تزلزل خانواده‌های ایرانی را جدی دانست و هشدار داد: یکی از معضلات و آسیب‌های جدی امروز جامعه ایرانی، تزلزل خانواده‌هاست. مقام معظم رهبری نیز کارگزاران نظام را در قالب سیاست‌های ابلاغی خانواده فرمان داده‌اند تا در جهت جامعه سالم و صالح که بنیان آن در خانواده‌ها شکل می‌گیرد، اقدام کنند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نابسامانی‌های فضای کسب و کار را یکی از آسیب‌های جدی بنیان خانواده‌ها برشمرد و افزود: نقش حاکمان، نمایندگان و دولت‌مردان در ایجاد و بهبود فضای کسب و کار بسیار حیاتی است. این حاکمان جامعه هستند که فضای کسب و کار و دستمزد نیروی کار را به نحوی اصلاح کنند تا جوانان مرد جامعه پس از فارغ‌التحصیلی از هنرستان، دبیرستان یا دانشگاه بدون دغدغه و اضطراب بتوانند شغل آبرومند و پایدار پیدا کنند و براساس این درآمد قابل اتکاء دست یک دختر را گرفته و به خانه بیاورند. در این صورت زن نیز دغدغه‌ای برای کمک به اقتصاد خانواده نخواهد داشت.

وی افزود: متاسفانه به دلیل شرایط سخت اقتصادی و معیشتی خانواده‌ها بخشی از زنان مجبور به کار در خارج از منزل هستند و این همان ضربه اساسی به عاطفه کودکان و بنیان تربیتی خانواده‌هاست.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس یکی دیگر از دلایل تزلزل خانواده‌ها را تجمل‌گرایی و چشم‌روهم‌چشمی‌ها دانست و افزود: بخشی از دعاوی محاکم قضایی به زوج‌هایی اختصاص دارد که به جای تداوم زندگی ساده و شیرین در مسیر مقایسه زندگی‌ها، تجمل‌گرایی و چشم‌روهم‌چشمی‌ها قرار می‌گیرند و بخشی از زنان را وارد بازار کار می‌کند یا موجب دو یا سه شیفته شدن کار مرد در خارج از منزل می‌شود و چون مرد خانواده نمی‌تواند رضایت زن را جلب کند کار بالا گرفته و به محکمه می‌کشد.

نماینده مردم فومن در مجلس با بیان مثالی منظور خود را اینطور تبیین کرد که «یقین بدانید اگر مدیران فاسد امروز و فرزندان ناصالح دیروز به درستی و براساس احکام تعالی بخش اسلام و اخلاق، تربیت شده بودند امروز شاهد انواع مفاسد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نبودیم.»

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − شش =