لزوم توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها

 

 

به گزارش ایسنا،سردار غلامعلی ابوحمزه  در ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رزن، با اشاره به جایگاه این ستاد در امور فرهنگی کشور، استان و شهرستان افزود: این ستاد از قدرت و اختیارات بسزایی در مسائل فرهنگی شهرستان برخوردار است و در صورتی‌که دستگاه‌های فرهنگی خود تولیت و نظارت برنامه‌های فرهنگی را داشته باشند، برخی اشکالات را به راحتی می‌توان کنترل کرد.

وی تصریح کرد: معتقدیم کار فرهنگی تاثیرگذاری بیشتری دارد و در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان این رویکرد را دنبال می‌کنیم.

ابوحمزه انتخاب اولویت‌های امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان را بسیار مهم دانست و افزود: تعیین اولویت‌ها در زمینه امر به معروف و نهی از منکر و انجام اقدامات لازم برای تسهیل در اجرای آنها توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر در هر شهرستان صورت گیرد.

وی با اشاره به اظهارات اعضای جلسه درباره برخی مفاسد در مراکز آموزش عالی عنوان کرد: باید به امر به معروف و نهی از منکر در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها توجه شود همچنین ستاد باید انجام مصوبات و این فریضه را از مراکز آموزشی و سایر نهادها و ارگان‌ها مطالبه کند.

ابوحمزه با بیان اینکه در نزدیکی ایام محرم و دهه امر به معرف و نهی از منکر باید به بیانات و مطالبات مقام معظم رهبری، توجه ویژه و جدی داشت، افزود: مطالبه مقام معظم رهبری تبیین اخلاق، درس‌ها و عبرت‌های عاشورایی است که باید به صورت دقیق و منظم در میان مردم گسترده شود.

وی درباره کاهش خرافات در عزاداری‌های شهرستان و به ویژه وضوح ناهنجاری‌های عزاداری عنوان کرد: این‌گونه اقدامات به صورت ویژه بلافاصله از شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های مجازی به نام شیعه منتشر می‌شود و در این فیلم‌ها و تصاویر داعش و شیعیان را مترادف و همسو معرفی می‌کنند.

ابوحمزه با اشاره به برخی تحرکات درباره ترویج افکار و عقاید انحرافی گفت: این جریان‌ها در برخی شهرستان‌های استان نیز مشاهده شده است.

فرمانده سپاه همدان اظهار کرد: همه افراد جامعه در برابر امر به معروف و نهی از منکر مسؤول هستند و در راستای داشتن جامعه‌ای سالم و بر اساس دستور خداوند در قرآن و فرمایشات معصومین(علیهم السلام) باید به این فریضه مهم عمل کنند.

وی گرفتن دین و حیا از جامعه را همانند زدن ریشه‌های هویتی یک کشور برشمرد و اضافه کرد: آنچه موجب فروپاشی جامعه می‌شود دین‌زدایی است.

وی از ساماندهی طلایه‌داران معروف در سطح استان برای تذکر لسانی خبر داد و خاطرنشان کرد: هدف از این اقدام فرهنگ‌سازی در جهت اجرای فریضه تذکر لسانی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =