مباحث ستاد باید راهبردی و اجرایی باشد

 

به گزارش ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان، عضو ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، اقداماتی که وظیفه ذاتی و سازمانی اعضاء ستاد باشند را به‌عنوان گزارش اقدام، غیرقابل‌پذیرش دانسته و گفت: گزارش شرح وظیفه سازمانی، ربطی به ستاد پیدا نمی‌کند اقداماتی برای ستاد قابل‌پذیرش و استناد است که بیش از وظایف سازمانی اعضا باشد.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین ابوالفضل عامری افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه اصلی ستاد است؛ هرچند پرداخت به مصادیق معروف خوب و قابل‌تقدیر است اما پرداخت به معروفاتی که به‌موجب تصدی سمت در یک دستگاه که متولی آن معروف است؛ با خود امربه‌معروف و نهی از منکر که وظیفه اصلی ستاد است تفاوت دارد.

این مقام مسؤول با انتقاد از پرداخت بیش‌ازحد به مباحث نظری، خواستار افزایش اقدام در مسائل عملی شده و گفت: مباحث باید راهبردی و اجرایی طرح شوند. می‌بایست کاربست مسائل، اصول و شیوه‌ها برای حل تعارضات و چالش‌های نوظهور بسیج شوند و پاسخ مسائل بدون تأخیر ارائه گردد.

وی با تأکید بر جامعه هدف گفت: ستاد هم به‌صورت راهبردی و هم به‌صورت رهبری ایفای نقش کند تا بتوانیم شاهد افزایش مشارکت مردم و پس‌ از آن کاهش منکرات باشیم و آسیب‌های اجتماعی، تمام منکرات را شامل نمی‌شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + هفت =