امر به معروف و نهی از منکر نیازمند تشکیلاتی منسجم است

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح تفت، امام جمعه تفت در جلسه شورای اداری امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با بیان اینکه اهمیت امر به معروف و نهی از منکر ضرورت داشتن تشکیلاتی منسجم در امر به معروف و نهی از منکر را می رساند گفت: اکنون که دشمنان همه توان خود را به کار گرفته اند که اعتقادات جامعه دینی ما را تضعیف کنند و به واسطه ابزارهای گوناگون در حال انجام این کار هستند ضرورت این کار بیش از قبل است.

حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری افزود: دلیل اثر گذاری تهاجمات فرهنگی را از یک سو حجم زیاد تهاجم فرهنگی دشمن و در سوی مقابل کم کاری در عرصه امر به معروف و نهی از منکر ذکر کردند.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن درباره امر به معروف و نهی از منکر؛ مصداق این آیه را مسؤولان ذکر کردند و از آنها خواستند فریضه به امر به معروف و نهی از منکر را عملی نمایند.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تفت با بیان اینکه شهرستان تفت به واسطه داشتن مناطق تفریحی و ییلاقی مستعد بروز فسادهایی است بر ضرورت بیش از پیش پرداختن به موضوع امر به معروف و نهی از منکر تأکید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین غفوری با اشاره به اینکه بخشی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر مدیران هستند افزود: هر اداره باید یک شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشد تا حداقل بر خود همان اداره نظارت میدانی داشته باشد و در صورت مشاهده منکری تذکر لسانی بدهد.

در ادامه این جلسه محمدی پناه با بیان اینکه تا نام امر به معروف و نهی از منکر می آید همگان ذهنشان به سمت حجاب و عفاف می رود گفت: حجاب و عفاف مربوط به دولت است و بر اساس آنچه دولت تصویب کرده است تحت عنوان حقوق شهروندی باید به آن پرداخته می شود.

وی ادامه داد: این به معنای عدم توجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر به حجاب و عفاف نیست بلکه منظور این است که موضوع اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر این نیست و اصول دینی دیگری است که با اهمیت تر از این است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =