مشکلات امر به معروف و نهی از منکر با صدور بخشنامه حل نمی‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید جلال امینی کارشناس سیاسی در گفت و گو با خبرنگار گوهرشادنیوز با بیان اینکه احیای امر به معروف و نهی از منکر یکی از تأکیدات همیشگی رهبری، مقام عظمای ولایت است، تصریح کرد: بخشی از این فریضه بزرگ در مسأله عفاف و حجاب تجلی می یابد.

امینی با بیان این مطلب که اصولی از قانون اساسی به مسأله حجاب پرداخته، افزود: تبصره هایی بر قانون امر به معروف و نهی از منکر در سال ۶۲، ۷۵ و سال گذشته با هدف هرچه بهتر اجرا شدن این قانون تصویب گردید.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه مشکل اجرای امر به معروف و نهی از منکر صرفاً با صدور بخشنامه حل نمی شود، اظهار داشت: همانطور که به نماز به عنوان یک واجب دینی اهمیت می دهیم تلاش کنیم به همان میزان هم به امر به معروف و نهی از منکر توجه کنیم.

وی با بیان این مطلب که باید از ترک امر به معروف و نهی از منکر هم مثل تأخیر نماز احساس عذاب وجدان کنیم، ابراز داشت: باید بدانیم و فرهنگ سازی کنیم که ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر آسیب ها و پیامدهای جبران ناپذیری را به دنیال خواهد داشت.

امینی عزت، آبرو و استقلال همه جانبه کشور را یکی از برکات ترویج و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست، خاطر نشان شد: امام خمینی (ره) به لطف خداوند این عزت را برای ایران به ارمغان آوردند و رهبر انقلاب در ادامه از این ارمغان حفاظت می کنند و هر ایرانی با نظارت و امر به معروف و نهی ازمنکر مسئولین باید در این حفاظت سهیم باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + چهار =