تهاجم فرهنگی و کم‌رنگ شدن امر به معروف و نهی از منکر رابطه مستقیم دارد

 

سیدمحمد جنتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در همدان با اشاره به ضرورت احیای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت لسانی و با خوش‌رویی انجام گیرد و در مراحل بعدی از طریق حکومت افرادی برای این منظور پیش‌بینی شود.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح جامعه از هنجارهای اخلاقی و رفتاری و سایر عرصه‌های زندگی امری ضروری است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این فریضه الهی در جایگاه شایسته خود قرار ندارد، گفت: اخلاق در عمل، خوش رفتاری، رعایت صدق مردم، ولایت‌مداری، استکبارستیزی و… از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است.

وی یادآور شد: عدم توجه کافی مسؤولین به موضوع علی رغم تهیه و ابلاغ قانون، تهاجم گسترده فرهنگی توسط بیگانگان از جمله عوامل فراموشی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروزی است.

جنتی با تأکید بر توجه جدی به اجرای فریضتین در جامعه بیان داشت: توجه به آموزش از سنین پایین، اصلاح مقررات متناقض، تشویق آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌تواند در فرهنگسازی این مهم در جامعه مؤثر باشد.

وی با اشاره به رابطه مستقیم تهاجم فرهنگی و کم‌رنگ شدن این فریضه الهی در جامعه عنوان کرد: هر میزان که به این فریضه کمتر توجه شود تهاجم فرهنگی اثر گذاری بیشتری در جامعه خواهد بود.

جنتی ابراز داشت: توجه ویژه دولت به موضوع، اصلاح سبک زندگی اشرافی‌گری، مقابله جدی با فساد اداری، رانت، بهره‌مندی از دولت الکترونیک ،آموزش وآگاه‌سازی از سنین پایین برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر لازم است.

وی با بیان اینکه شورای امر به معروف و نهی از منکر راه‌اندازی شده و برنامه‌هایی نیز برای احیای امربه معروف و نهی از منکر پیش‌بینی شده است، گفت: امر به رعایت دقیق بیت المال و برخورد محبت آمیز با زیردستان، مقابله با فساد اداری واخلاقی از جمله مواردی است که باید نسبت به آن اهتمام داشت.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =