سپاه با جدیت احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را دنبال می‌کند

 

به گزارش ایلنا، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در بیست دومین مجمع فرماندهان و مسؤولین سپاه با بیان اینکه از منظر مقام معظم رهبری ایستاد گی و مقاومت و عدم تبعیت از دشمن مفهوم جهاد کبیر به شمار می‌رود، اظهار کرد: معظم له عدم تبعیت از دشمن در میدان‌های مختلف سیاست ، اقتصاد، فرهنگ را معنای جهاد کبیر عنوان می‌کند.

وی با اشاره به چرایی طرح موضوع جهاد کبیر از سوی رهبر انقلاب در این مقطع زمانی تصریح کرد: کامل، یکپارچه و جامع شدن فشارها و توطئه های دشمنان در ابعاد و حوزه های مختلف، نزدیک تر شدن دشمن به ما بیش از هر زمان دیگر و امکان ایجاد تزلزل در عزم و اراده و ایستادگی در برابر دشمن از جمله مواردی است که موجب طرح موضوع جهاد کبیر پس از پرداختن به موضوع نفوذ توسط معظم له شده است.

جعفری علت طرح موضوع جهاد کبیر در جمع پاسداران را مطالبه فرماندهی کل قوا از سپاه نسبت به تبیین دقیق و به روز شده این مهم عنوان و تصریح کرد: در شرایطی که خطر اثرگذاری توطئه‌های چندین ساله دشمن برابر انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود آحاد پاسداران رسالت تبیین جهاد کبیر را برعهده دارند.

فرمانده کل سپاه ابلاغیه‌ها و روش‌ها را آفت نیروهای نظامی توصیف و خاطرنشان کرد: پاسدار انقلاب اسلامی متمایز از سایر نیروهای نظامی دنیا بوده و در عرصه‌های پاسداری از انقلاب می‌بایست با روحیه انقلابی و عمل جهادی پای در صحنه گذاشته و به ایفای نقش موثر بپردازد.

وی افزود: در تبیین موضوع جهاد کبیر و شناختن و شناساندن ابعاد این مهم تمامی پاسداران رسالت و وظیفه خطیری بر دوش دارند.

جعفری در ادامه تعمیق معنویت را از اولویت‌های و جهت‌گیری‌های اصلی سازمان سپاه دانست و تصریح کرد: ساخت یک سپاه معنوی و انقلابی به منظور یاری رساندن به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی از انتظارات فرماندهی کل قوا از سپاه می‌باشد و ما با عمل مجاهدانه باید تمام تلاش خود را در این زمینه بکار گیریم.

فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر از جمله مواردی است که سپاه با جدیت دنبال می‌کند و بر همه فرماندهان و مسؤولان واجب است که زمینه تحقق و احیای این واجب فراموش شده را فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 12 =