احیای امربه معروف ونهی ازمنکر وظیفه ای همگانی

به گزارش خبرگزاری بسیج، امام جمعه یاسوج و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نشست این ستاد با بیان اینکه احیاء و اجرای این دو فریضه در جامعه تنها به یک نهاد، اداره و مسؤولی منوط نمی شود گفت: همه افراد جامعه اعم از مسؤولان و مردم در هر شرایطی زمانی و مکانی در برابر اجرای این فریضه الهی مکلف و مسؤول هستند.

حجه الاسلام و المسلمین حسینی روش و طریقه اجرای این دو فریضه را در برخورد با افراد جامعه مهم خواند و افزود: بنا به تأکید مقام معظم رهبری باید با تذکر لسانی توأم با لحن و گفتاری مناسب از بروز و ظهور منکرات جلوگیری و در ترویج معروفها در جامعه تلاش کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به سیل بنیان کن و ویرانگر دشمنان بر علیه ایران اسلامی گفت : آنها با مأیوس شدن از جنگ متقابل و روبرو با مردم غیور و شریف ایران اسلامی برای رسیدن به اهداف شوم خود و با کوچکترین هزینه و خسارت برای خودشان و با به راه انداختن جنگ نرم و تهاجم فرهنگی به استقبال ما آمده اند و این موضوع برای ما بسیار خطرناکتر از جنگ رو در روست به همین دلیل مسؤولان و مردم باید در برابر توطئه های آنان هوشیار و بیدار باشند.

امام جمعه یاسوج اخلاص، ایمان، تلاش و جدیت در کار را لازمه اجرا و اثر گذاری امربه معروف و نهی از منکر در جامعه برشمرد و افزود: برای اجرا ابتدا آمران به معروف و ناهیان از منکر و مسؤولان و دستگاه­های متولی باید از خود بطور عملی و نمایان شروع کنند.

محمدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز گفت: برای پیگیری مصوبات این ستاد و پیگیری از دستگاههای اجرایی برای اجرایی شدن وظایف شان یک نفر را منصوب کردیم.

وی افزود: نشست با شوراها و آمران به معروف و ناهیان از منکر دستگاهها با هدف ایجاد انگیزه در بین آنان از دیگر برنامه ها این معاونت برای ترویج این دو فریضه است.

سرهنگ انصاری جانشین سپاه فتح استان هم در این نشست خواستار ساماندهی و نظارت بیشتر بر فعالیت های صنوف، اغذیه فروشیها، رستورانها، تاکسی ها، آژانس های مسافربری و تالارهای عروسی شد و گفت: استفاده از ظرفیتهای طلاب، ائمه جماعات، مدارس، نخبگان و ورزشکاران ملی و بین المللی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و جلوگیری از رواج یافتن برخی منکرات و نمادها و الگوهای غربی در جامعه موثر وکارساز است.

یوسف افشارنیا مدیرکل صدا و سیمای استان هم با اشاره به تلاش نهادها، دستگاه های فرهنگی و اصحاب رسانه در ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه گفت: این دستگاه ها به تنهایی قادر به تحقق و اجرای کامل این دو فریضه و فرهنگ عفاف و حجاب نیستند و سایر دستگاه ها باید نهادهای فرهنگی را در این زمینه همراهی و یاری کنند.

حسینیان دبیر این نشست نیز از اجرای برنامه های مختلف در هفته امر به معروف و نهی از منکر در استان خبر داد و گفت : نواختن زنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس، سازماندهی و تجلیل از طلایه داران و یاوران دانش آموزی و دانشجویی، مساجد، محلات و تشکل های مذهبی از جمله این برنامه هاست.

کریم روشنک مسؤول دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان هم از تدوین منشور عفاف و حجاب خبر داد و گفت: در صورت تصویب و تایید این منشور در نشست شورای فرهنگ عمومی استان این منشور برای اجرایی شدن به تمامی ادارات دولتی و غیردولتی، تشکل های مردم نهاد و بخش خصوصی ارسال و ابلاغ می شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + نوزده =