امربه معروف تضمین کننده،‌ پایداری ارزش‌های انقلاب اسلامی است

 

 

به گزارش ایسنا- منطقه یزد،حجت الاسلام محمدفخرالدینی در گردهمایی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اصناف، بازاریان، تشکل‌های مردمی و طلایه داران استان یزد، دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را تضمین کننده پایداری ارزش‌های انقلاب اسلامی در جامعه دانست و بیان کرد: احساس مسؤولیت در قبال دستاوردهای انقلاب اسلامی مهمترین رسالت مردم است.

وی با اشاره به توطئه‌های شوم استکبار جهانی علیه ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی نظام اسلامی گفت: بیداری اسلامی در حقیقت اجرایی کردن دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد شناخت موقعیت زمانی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: مسؤولان و دست‌اندرکاران بیش از پیش با ترویج فرهنگ امر به معروف، مانع تحقق توطئه‌های فرهنگی دشمنان در جامعه اسلامی شوند.

فخرالدینی ادامه داد: بسیاری از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی عصر امروز را نتیجه کمرنگ شدن دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

این مقام مسؤول با بیان این که امر به معروف یکی از واجبات دین اسلامی است، تصریح کرد: اجرای واجباتی نظیر امر به معروف و نهی از منکر، شرایط لازم برای توسعه بیش از پیش اجتماعی و سلامت فرهنگی را فراهم می‌کند.

وی دو فریضه امربه معروف و نهی از منکر را، از جمله مهمترین ویژگی جامعه اسلامی عنوان کردو ادامه داد: توجه و اجرا به اصول دین اسلام را ضروری‌تر از اجرای مستحبات است.

دبیر ستاد امر به معروف استان در ادامه با اشاره به نزدیک شدن ماه محرم، قیام امام حسین(علیه السلام) را در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و بیان کرد: از دیدگاه امام حسین(علیه السلام)، تحمل حکومت‌های ظالم، از جمله مهمترین منکرات است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =